Co je dobré vědět o stínících plachtách proti slunci

Stínící plachta

Proč používat stínící plachtu?

I když má člověk slunce od přírody rád, občas ocení, že se před ním může schovat. Nemáte dostatek času na stavbu stříšky na zahradě, nechce se vám stavět pergola nebo vymýšlet jiné provizorní řešení, slunečník není dostatečně velký? Podívejte se po stínících plachtách proti slunci. Jsou vzdušné, elegantní a dokonale funkční.


Kde se dají použít?

Použití stínících plachet nemá žádné omezení. Jsou vhodné pro terasy, dvorky, balkony, verandy, zahrady, ale i dětské koutky. Záleží, kolik prostoru chcete schovat do stínu a podle toho vybírat tvar a velikost plachty. Už nebudete muset neustále posouvat slunečník a hledat správné místo tak, aby se dostalo co nejvíc lidí do stínu.

Jaká je cena?

Existují dvě základní varianty. Kompletní sestavy s plachtou, příslušenstvím, které umožňují mechanické posuvy, ale je zde nutná montáž do fasády, se pohybují v rádu deseti tisíců korun. Cena se odvíjí od počtu kotvících prvků. Dostupnější variantou jsou stínící plachty s jednodušší montážní sadou a tam se cena pohybuje kolem tisíce korun.

Můžu počítat s ochranou před deštěm?

Každá stínící plachta má základní impregnaci, takže vás ochrání před rosou či slabším deštěm. Pokud se spustí silnější déšť, je lepší plachtu stáhnout nebo alespoň naklonit tak, aby po ní mohla voda stékat.


Jak složitá je montáž a demontáž?

Stínící plachtu by měl zvládnout namontovat každý domácí kutil. Ke každé stínící plachtě existuje montážní návod. Pokud byste se přeci jen montáže báli, je možné se při jejím pořízení domluvit i na instalaci.

Stínící plachty nejsou úplnou novinkou na trhu, ale jsou velmi zajímavé a neokoukané. Hodí se jak do měst, tak přírody a při správném výběru tvaru, typu a barvy jistě uděláte správný krok při pořizování ochrany před sluncem.

Napsat komentář