Chystáte se na zimní dovolenou? Zamiřte do Francie

Bohužel, na českých horách ještě lyžařská sezóna nevypukla, což však neznamená, že rakouská či francouzská lyžařská střediska jsou na tom podobně. Právě naopak, třeba lyžování ve Francii je už v plném proudu, a proto byste neměli zahálet a objednat si alespoň týdenní pobyt co nejdříve, protože se termíny poměrně rychle plní. V následujících řádcích vám prozradíme, kde si užijete pohádkovou zimní dovolenou.

Tignes

První velice oblíbené středisko, které se rozprostírá v Savojských Alpách, nese název Tignes. V podstatě se jedná o rozsáhlý areál složený z pěti částí, a to z Les Brévières, Tignes, Le Lavachet, Le Lac a Val Claret. Svými atrakcemi uspokojí jak začínající lyžaře, tak i profesionály prahnoucích po adrenalinu. Protože se zde nachází ledovec Grande Motte, dokáže Tignes nabídnout optimální lyžařské podmínky po celý rok.

Chamonix

V bezprostřední blízkosti malebného městečka Chamonix se nachází stejnojmenné lyžařské středisko, kde si na své přijdou také příznivci alpinismu. Stačí vyrazit do oblasti Horního Savojska, kde na vás čeká volný terén Vallée Blanche, což je 20 kilometrů dlouhá sjezdovka vedoucí dechberoucí přírodou.

Serre Chevalier

Jakmile přejedete italské hranice, přijedete do Vysokých Alp, kde na vás čeká lyžařský areál Serre Chevalier. Obrovskou výhodou zrekonstruovaného střediska Serre Chevalier je jeho samotná lokalita, neboť 300 dní v roce je zde slunečných.

Les Menuires

Zapomenout nesmíme ani na areál Les Menuires, které nabízí optimální podmínky po celou lyžařskou sezónu. Poskytuje celkem 160 kilometrů sjezdovek a 28 kilometrů perfektně upravených běžkařských tratí.

Stále více českých milovníků lyžování se vydává namísto do rakouských spíše do francouzských Alp, přestože jsou o něco vzdálenější. Důvodem je, že chtějí nějakou změnu a touží poznat i jiné části Alp. Pokud vás láká lyžování ve Francii, určitě si vyberte některé z výše uvedených středisek.

Napsat komentář