3 tipy pro správný výběr koupelnového nábytku

Praktická koupelna

Koupelna se řadí mezi místnosti, v nichž člověk tráví během dne sice většinou malou, ale nezbytnou porci času. Hlavně z toho důvodu byste se  měli soustředit na její precizní zařízení. To spousta z nás činí, nicméně snaha často končí u výběru sprchového kouta, případně vany. Ano, oba dva předměty jsou nesmírně důležité, nicméně v koupelně je zapotřebí počítat i s úložným prostorem. Ten obstarají skříňky do koupelny. Víte, jak je vybírat? Máme pro vás 3 zajímavé tipy, jež vám pomohou.

1. Vhodný materiál jako základ

Milujete masiv? Pokud ano, pak si najde místo kdekoli v interiéru. Koupelna bude ale nejspíš výjimkou, protože se tady prosazují především klasické skříňky vyrobené z MDF desek. Lamino je mnohem lehčí, méně bytelné, a dokonce při vhodném řešení spojů odolá i vlhkosti. Samozřejmě nikoli té permanentní. Navíc je tento materiál variabilní a lze s ním počítat v mnoha koupelnových sestavách.

Praktická koupelna
Moderní koupelna

2. Správné umístění skříněk

I prostorové rozmístění jednotlivých skříněk hraje svou roli. V koupelně v drtivé většině případů není místa nazbyt. Naopak je zapotřebí jím šetřit. Důkazem budiž třeba moderní skříňky pod umyvadlo, jež důmyslně skryjí odtok a přívody teplé i studené vody. Nabídnou navíc police, na nichž mohou být třeba parfémy, toaletní vody, kosmetika, anebo pomůcky pro ústí hygienu. Velmi oblíbené jsou také závěsné skříně do rohů místnosti.

Praktická koupelna
Moderní koupelna

3. S důrazem na funkčnost a design

Určitě nezapomínejte ani na funkčnost skříněk. Uvnitř je vhodné mít policový systém anebo zásuvky. Důležité je i efektivní otevírání. Zajímavou volbou jsou skříňky se zrcadlem, jež bývá umístěné ve dvířkách. Do takovýchto skříněk se dá také uložit veškerá kosmetika. Budete ji mít vždy po ruce a v zrcadle si nakonec zkontrolujete svůj vzhled. Barevně je k dispozici spousta alternativ, a není tak nezbytné držet se tradiční bílé. Ta je ovšem univerzální a nezkazí vzhled žádné koupelny. Konečná volba je už jen na vašem vlastním úsudku.

Napsat komentář