10 nejoblíbenějších psích plemen – dlouhodobě vede německý ovčák

Smečka psů

Existují různé žebříčky oblíbenosti psů, ale těm českých většinou dominuje německý ovčák. To potvrzuje i plemenná kniha Českomoravské kynologické unie, ze které jasně vyplývá, jaká čistokrevná plemena si lidé pořizují.

Německý ovčák se usadil jako praktický hlídač zejména na českém venkově

I když by německého ovčáka jednoznačně porazil „český oříšek“, necháme německému ovčákovi prvenství. Je to již po mnoho let velice oblíbené plemeno, dnes využívané i policejními nebo vojenskými složkami. Původně šlo ale o plemeno pastevecké. Německý ovčák, kterému se rovněž říká vlčák, je dokonalý hlídač, který dá rád najevo, že tady bydlí on. Ale jinak jde o plemeno přátelské, hravé a dobře ovladatelné.

Jezevčík nejen pro myslivce

Tradiční myslivecké plemeno se stalo oblíbencem i v městských domácnostech. Chová se v několika variantách: konkrétně ve třech typech srsti (krátkosrstý, dlouhosrstý a drsnosrstý) a ve třech velikostech. Přestože jde o lovecké plemeno vyšlechtěné pro práci v noře, je dnes jezevčík velice často spíše domácím mazlíčkem. Jezevčík je sice plemeno tvrdohlavé, ale možná právě to je nám na něm sympatické. S jezevčíkem získáváte psa s vlastním názorem.

Jorkšír jako pes gaučový

Jorkširský teriér je pejsek s nádhernou hladkou srstí, s veselou a hravou povahou, i s nadprůměrnou inteligencí. To, že obsadí nejlepší místo na gauči, není důkazem jeho lenosti, ale chytrosti. Bohužel se množil zájem o neustálé zmenšování tohoto plemena a ti nejmenší jedinci dnes neoplývají zrovna záviděníhodným zdravím. Zakrslost, odborně nanismus, je tedy spíše na škodu. Kdo zvažuje, že si jorkšíra pořídí, měl by raději zvážit většího jedince.

TOP 10 plemen psů – žebříček

  1. německý ovčák
  2. jezevčík
  3. jorkšírský teriér
  4. čivava
  5. labradorský retriever
  6. border kolie
  7. stafordšírský bulteriér
  8. zlatý retriever
  9. bernský salašnický pes
  10. anglický kokršpaněl

Hledáte-li zajímavé a podrobné informace o psích plemenech, sledujte webové stránky http://infopes.cz/category/plemena/.

[kkstarratings]

Napsat komentář