Židle, sedací nábytek a jídelní stůl nesmí chybět v žádné domácnosti

Černá moderní židle a sedačka

Zařizujete-li si nový byt, neobejdete se bez nepostradatelných kusů nábytku, díky nimž bude bydlení příjemné a pohodlné. Které to jsou a podle čeho vybírat?

Kuchyň a jídelna jsou centrem dění

Ačkoliv se může zdát, že stěžejním bodem domácnosti je obývací pokoj, opak je pravdou. V kuchyni se jednotliví členové rodiny setkávají nejčastěji, během jídla se řeší zásadní otázky. Kuchyň, potažmo jídelna, je místem, v němž se rodina stmeluje. Z toho důvodu se zaměříme na jídelní stoly, jež budou dostatečně velké, aby se k nim všichni pohodlně vešli. Zároveň věnujeme pozornost prostorovým dispozicím, jimž přizpůsobíme tvar stolu a rozestavění židlí. Máte-li místa dostatek, můžete si dopřát stůl kulatý nebo oválný, do malých prostor oceníte rozkládací či sklopné stoly.

Sezení jako na obláčku

Ke stolu neodmyslitelně patří židle. Ze současné nabídky na trhu je skutečně co vybírat. Dle vašeho gusta a ladění jídelny lze vybírat jídelní židle z masivu, který se velmi dobře kombinuje s čalouněním z eko kůže nebo klasického látkového potahu. Posledním moderním trendem jsou židle z kvalitní chromované oceli, jež vás zaujmou nejen svým povedeným designem, ale též díky nízké váze snadnou manipulací a možností ležérního pohupování během sezení.

Zaměřeno na kancelář

Je součástí vašeho bydlení pracovna? Dbejte na správný výběr kancelářské židle, jíž by neměly chybět ergonomické tvarování, polohovatelnost a opěrky na ruce. To samé platí i pro dětské židle, které děti naučí správným sedacím návykům. V tomto případě berte ohled ještě na snadnou údržbu povrchu a robustní provedení. V kanceláři či jednací místnosti oceníte rovněž konferenční židle, jež jsou pomyslným reprezentativním prvkem místnosti. Pohodlné sezení na nich výrazně prodlouží pozornost během jednání a porady.