Výklopná, výsuvná, nebo zápustná? Nevíte, jakou zásuvku zvolit?

Bez zásuvek se neobejde žádná provozovna ani domácnost. Jejich množství v domácnosti by v podstatě mělo být přímo úměrné jejich využití, tedy počtu elektrospotřebičů, které v jeden okamžik budete mít připojeny k elektrické síti. Jaké existují možnosti? Dozvíte se z následujícího článku.

Na trhu se setkáte hned se dvěma druhy zásuvek, ať již se jedná o zásuvky instalační či nábytkové. Ty pak například specializovaný e-shop zasuvka.ez dále rozděluje na zásuvky výklopné, výsuvné, zápustné, povrchové a konfigurovatelné. V kategorii zásuvek instalačních se pak setkáme se zásuvkami nástěnnými, do zdi, účastnickými a dále zásuvkovými sloupky a skříněmi. Víte, jaký je mezi těmito produkty rozdíl a která zásuvka je vhodná právě pro váš účel? Poradíme vám.

Zásuvky výklopné

V následujícím článku se zaměříme na zásuvky nábytkové. Ty lze, jak prozrazuje jejich název, zabudovat přímo do nábytku, tedy do kuchyňské linky, stolu, ale třeba i podlahy. Velmi praktické jsou například výklopné zásuvky do stolu, jež jsou vybavené tlačítkem, po jehož stisknutí se zásuvka zpřístupní k jejímu používání. V případě jejího nepoužívání je tedy tato zásuvky skryta, což ocení každý, kdo se třeba potýká s nedostatkem místa na pracovní ploše.

Zásuvky výsuvné

Neméně praktické a efektní zároveň jsou však i zásuvky výsuvné. Ty jsou opět vybaveny chytrým tlačítkem, po jehož stisku se zásuvka pro změnu vysune. I tato zásuvka do stolu tedy na ploše maximálně šetří místem. Nehledě na to, že z designového hlediska i dobře vypadá.

Zásuvky zápustné

Napevno je možno, ať již do podlahy, stolu či kuchyňské linky, zabudovat zásuvku zápustnou. I ta v případě jejího nevyužívání bude skryta. Zápustné zásuvky mají bohaté využití. Své místo mají v kuchyňských linkách, kde slouží k napájení kuchyňských elektrospotřebičů, ale i na pracovních stolech. Takové zásuvky jsou pak vybaveny i USB porty k nabíjení tabletů a chytrých telefonů.

Zásuvky povrchové

Nelíbí se vám vaše stávající zásuvka napevno zabudovaná ve zdi? Tak ji „překryjte“ moderní zásuvkou povrchovou. Ta se z designového hlediska může stát ozdobou vašeho interiéru.

Už víte, jakou zásuvku zvolit?