Vybíráte nábytek do dětského pokoje? Zaměřte se na detaily

Většina rodičů si s výběrem dětského nábytku nedělá těžkou hlavu. Říká si, jak je pestrá paleta produktů a řídí se výhradně cenou a vzhledem vybavení. To je však chyba! Hlavní roli hraje bezpečnost a funkčnost. Design je až na posledním místě.

Podle čeho se tedy řídit?

Království nejmenších členů rodiny je v podstatě posvátné místo. Právě zde odpočívají, učí se a rozvíjejí svoje schopnosti. Je jisté, že v něm tráví většinu svého volného času. Klíčem k úspěchu a spokojenosti je naučit dětičky pořádku. Dětský nábytek není hračka! Jakmile toho dosáhnete, budou si malí nezbedové věcí více vážit a nábytek vydrží krásný a stabilní po delší dobu. Před zařizováním pokojíčku se musíte zaměřit na určité faktory. Položte si základní otázky. Pro kolik dětí je místnost určena, zaměřte se na jejich věk, velikost pokoje a potřeby jednotlivců.

Nakupte všechno najednou

Někteří rodiče kladou důraz na cenu vybavení. Ano, je to důležité, ale ne vše, co je levnější, musí být nekvalitní. Dnes se dá pořídit nábytek do dětského pokoje v sestavách, díky kterým ušetříte starosti a samozřejmě penízky. Koupit nábytkovou sestavu je výhodnější, protože k sobě jednotlivé kusy ladí a pasují jako vejce k vejci. Nesmíte však zapomenout na šatní skříň, komodu, psací stůl s židlí, postel s matrací a poličky.

Kam s věcmi?

Dětičky mají nespočet hraček, plyšáků, knížek, oblečení a sportovních potřeb. Kam s nimi? Nejlepší je rozmyslet si, jak bude pokoj vypadat, protože bez dostatečného úložného prostoru budete ztracení. V tomto ohledu je dobré soustředit se na postel se snadno otevíratelným šuplíkem třeba na peřiny a drobnosti, vestavěné skříně, závěsné či pojízdné boxy na hračky. Jen v čistém a uklizeném prostředí, které má řád, se bude dítě ideálně rozvíjet.