Výběr nábytku do ložnice v pár jednoduchých krocích

Ložnice je místnost určená k odpočinku, relaxaci a spánku. Pokud jste se ji rozhodli zařizovat, tak k ní musíte i takto přistupovat. Nejde totiž o to, abyste ji vybavili moderním nábytkem, ale vytvořili místo, kde se budete cítit příjemně. V pár jednoduchých krocích Vám ukážeme, jak na to.

1.Výběr postele
Jelikož se bavíme o ložnici, tak je logické začít výběrem postele, která se stane dominantou celého pokoje. Samozřejmě, že musí být pohodlná, což Vám zaručí kvalitní matrace a pevný rošt. Každopádně vzhled je něco úplně jiného.
Pro zařizování ložnice, platí jednoduchost, použití čistých linií a výběr klidných barev. Šedá a bílá barva má na člověka klidný a uvolňující účinek. Dávejte si ale pozor, aby na Vás nepůsobily chladným a nehostinným dojmem. V takovém případě volte barevné tónování.
Pokud máte v oblibě barvy, můžete si vybrat výraznější potahovou látku čalouněné postele. Toto řešení je stále častěji vyhledáváno a stává se trendem.

2.Výběr šatní skříně
Šatní skříně by Vám měly poskytnout dostatek úložného prostoru a správnou organizaci. Vnitřní uspořádání by mělo být tím hlavním, co u skříně budete vybírat. Využijte pro uskladnění oblečení a lůžkovin systém polic a šatní tyče.
Pokud nemáte mnoho prostoru, umístěte šatní skříň se zrcadlem naproti oknu. Místnost se tak opticky zvětší. Velikost skříně je na vás, ale měli byste mít i po zakomponování skříně dostatek prostoru, můžete zvolit například skříň 120 cm, která se vyrábí taktéž se zrcadly a nezabírá navíc příliš mnoho místa.
Skříň může plnit úlohu ozdoby interiéru. Použití zrcadla, barevné provedení, celkový design. Pozor ale na mohutné konstrukce, které si mohou dovolit pouze velké prostory.

3. Výběr komody
Veškerý nábytek by měl být funkční a mít k dispozici úložný prostor. Pořiďte si tedy komodu, která nechybí v žádné moderní ložnici. Komody mohou být šuplíkové, dvířkové nebo kombinované. Poskytnou Vám obojí. Do šuplíků si odložíte své drobné svršky a za dvířka umístíte veškeré věci, které chcete mít po ruce a zároveň ne na očích.
Na komody můžete umístit jemné doplňky, které mohou zároveň plnit funkci barevného akcentu.
Užití přírodního materiálu, jako je dřevo, má na člověka blahodárné účinky. Dřevěné komody jsou tedy perfektním řešením. Mají nadčasový design, takže se vyvarujete fádnosti.

4. Výběr nočních stolků
Noční stolky by měly logicky ladit ke zbytku zařízení, mít stejné úchyty jako šatní skříň a podobný/stejný design. Ale pokud z nich chcete udělat dominantní kousek, který celou místnost ozvláštní, tak si můžete vyhrát například s již zmíněnými úchyty nebo barevným provedením. Dávejte ale pozor na celkový dojem, který bude z prostoru vyplývat.
Zvolte správnou výšku ke své posteli, aby manipulace byla co nejjednodušší. Například k postelím boxspring jsou určeny speciální vysoké noční stolky.
Na stolky se nejčastěji umisťují stolní lampy, které zároveň plní účel jediného osvětlení v místnosti. Možností jsou také noční stolky s LED osvětlením.

Pokud máte v ložnici stále prostor, můžete zde umístit další nábytek. Ušák, ve kterém si budete číst před spaním. Podélný taburet, který umístíte k nohám postele. Toaletku, kde budete mít vystavené své parfémy a krémy. Ať tak či onak, pamatujte na to, že méně je více a že prostor musí dýchat.
Zajímavým ekvivalentem je multifunkční nábytek, který bude plnit více funkcí. Jako postel s úložným prostorem nebo toaletka a psací stůl v jednom.
Správně sladěný interiér může být oříšek. Nejjednodušším řešením jsou kolekce systémového nábytku, které udělají práci za Vás. Navíc se vyvarujete estetického střetu.

Teď už stačí splnit poslední krok, uvolněte se, lehněte si a nechte si zdát něco hezkého.