Pojistka na blbost je jistota při každodenních nehodách

Vytopení sousedů? Rozbité okno hrou vašeho dítka s míčem? Nebo snad převrhnutý nákupní vozík v uličce hypermarketu s poškozením zboží? To jsou jen namátkové příklady škod, které mohou vzniknout zcela neúmyslně při každodenních činnostech, ale mohou mít pro vás velké finanční důsledky. A zatímco u rozbitých věcí jde o tisíce, při vytopení sousedních bytů o desetitisíce, při sražení cyklisty v rakouských Alpách už jde o miliony. Jak takovou škodu bez pojištění uhradíte?

Pojištění na blbost pro celou rodinu

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech, a právě z toho důvodu existuje pojistka na blbost, která kryje škody způsobené v každodenním životě. I proto dostalo pojištění odpovědnosti za škodu takovou přezdívku. Pojistka se totiž vztahuje na všechny události, ke kterým může dojít při běžných činnostech a vyplývá z nich nutnost uhradit způsobenou škodu na životě, zdraví a majetku. Navíc má tento pojistný produkt neskonalou výhodou, protože má platnost pro celou rodinu včetně domácích zvířat vyjma psů nebo koní. I ty lze však připojistit.

Bez obav do zahraničí

Kromě toho, že se pojistka vztahuje na všechny členy společné domácnosti, má také celosvětovou platnost, což oceníte při cestách do zahraničí a na dovolenou. Ani tam nemusíte mít strach, že děti něco nechtěně v hotelu nebo restauraci poškodí nebo přímo rozbijí. U pojišťovny ERGO lze sjednat toto pojištění ve čtyřech různých variantách, rozdíl je pouze ve výši pojistné částky (3, 5, 7 nebo 10 milionů korun). Výhodou je, že se pojištění sjednává vždy bez spoluúčasti.

Při úmyslu s proplacením nepočítejte

Uhradit škodu ze svého musíte též v situacích, kdy nejde o nechtěnou škodu, ale stojí za ní úmysl. Obdobně nesmí ke vzniku škody dojít pod vlivem alkoholu nebo jiných omamných a psychotropních látek. Pozor také na půjčené nebo pronajaté věci, protože ani v těchto situacích nedojde k proplacení škody a v těchto případech je nutné připojištění sjednané v půjčovně.