Vlasy i kůže v létě trpí. Podpořte je vitamínem B7 a zinkem

Biosil plus - Gigalekarna.cz

Většina lidí přes léto odpočívá. Děti mají několikaměsíční prázdniny, dospělí si berou dovolenou aspoň na týden či dva, aby trochu vypadli ze stereotypu a nechali tělo odpočinout. Jenže ono to s tím odpočinkem není až tak horké. Organismus v některých ohledech strádá více než po zbytek roku. Týká se to třeba vlasů, nehtů a kůže.

Muži nic takového možná ani nepociťují, ženy jsou v tomto vnímavější. Kůže v létě trpí vystavením sluníčku. Většina lidí se ji sice snaží chránit opalovacím krémem, ale i tak se mnoha lidem během dovolené kůže sloupe. A to i několikrát. Vlasům zase příliš neprospívá slaná mořská voda. V kombinaci se sluníčkem pak může být výsledkem suchá polámaná sláma. Co s tím?

Navštívit drogerii nestačí

První pomocí, která vás napadne, jsou jistě nejrůznější kosmetické přípravky. I šampony a spreje na vlasy se dnes vyrábí s UV ochranou. Výrobci opalovacích krémů se předhánějí v tom, kdo nabídne složení šetrnější pro kůži. Tohle všechno ale nemusí stačit. Nejlepší totiž je, když se vám podaří vyživovat váš organismus zevnitř – správnou stravou, případně doplňky stravy, aby mělo tělo dostatek vitamínů.

Nadopujte tělo biotinem a zinkem

Pro zdravou kůži, vlasy a nehty je ideální kombinaci vitamínu H (nazýván také bitotin či B7) a zinku. Biotin najdete v luštěninách, mléku, mase, ořechách, vodním melounu nebo borůvkách. Zinek se ukrývá v podobných potravinách – mase, mléku, pšenici, žitu apod. Věříte, že přijímáte dostatečně vyváženou stravu a máte obou těchto látek dostatek? Pokud ne, zajděte do lékárny. Je běžné biotin i zinek doplňovat formou doplňků stravy. Například Biosil Plus 60 tablet Naturvita seženete za šedesát korun. Doporučené dávkování je 1 tableta denně, takže balení vám vystačí na celé léto. Nenechte své vlasy strádat, podpořte je vitamíny a užívejte si léto s krásnou hřívou i pevnými nehty!