Cestovní pojištění se vyplatí i při objevování České republiky

Tuzemské cestovní pojištění Generali

Spousta Čechů už chápe, že za krásnou dovolenou není nutné jezdit na druhý konec Evropy či létat na jiný kontinent. I naše země má co nabídnout. Horské túry, koupání na přehradě, paddleboarding, cyklistika, sjíždění řeky, koloběžky. Především milovníci aktivní dovolené budou spokojeni. Právě na tento typ dovolené se ovšem vyplatí připojistit. A to i pokud nepřekročíte hranice ČR.

Do zahraničí už bez cestovního pojištění většina lidí nevyráží. Chápou, že riziko je příliš vysoké, a raději zaplatí těch pár stovek, aby ušetřili statisíce v případě nehody či zranění. Málokdo však uvažuje o cestovním pojištění v rámci naší republiky.

Jste pojištění na úraz?

Ne všichni mají standardně sjednané úrazové pojištění. Pokud jej nemáte, na aktivní dovolenou byste si ho zřídit měli. Peníze sice žádný úraz nevyváží, ovšem aspoň byste od pojišťovny dostali částku, která by vám pokryla náklady na léčbu. Nemluvě o smrti. V takovém případě by se rodině jistě hodila nějaká finanční výpomoc.

Nejde přece jen o zdraví

Cestovní pojištění se už dávno nevztahuje pouze na úrazy a proplácení lékařských ošetření. Pojišťovny jdou mnohem dál a nabízí například kompenzaci odcizených zavazadel či zrušené cesty z důvodu nemoci. Tohle jsou přitom nešťastné události, které vás mohou potkat i v rámci naší republiky. Nejlépe vás před nimi ochrání právě tuzemské cestovní pojištění.

Vyřiďte ho online, jak jste zvyklí

Při cestě do zahraničí si zařizujete cestovní pojištění online? U toho tuzemského to funguje stejně. Nabízí ho například pojišťovna Generali, a to už od 4 Kč na den. Pro skupiny či rodiny má navíc zajímavé slevy, takže děti můžete pojistit zcela zdarma. Pojištění může zařídit taktéž vedoucí tábora, vztahuje se totiž i na pobyty na táborech, letní školy, školní sportovní kurzy apod. Na tuto informaci si vzpomeňte, až děti pojedou na lyžařský výcvik.

Připojistěte si své aktivity

Standardně tuzemské cestovní pojištění Generali pokrývá zničení či odcizení zavazadel, odpovědnost za škodu, škodu za ušlý zisk jiné osoby, trvalé následky a smrt, běžnou sportovní činnost. Připojistit lze specifické sportovní činnosti (snowboarding, jízda na koni, windsurfing apod.) a zrušení či přerušení cesty. Kdybyste nakonec, například kvůli nemoci, nemohli odjet, dostanete zpět 80 % či 100 % nákladů.

Využijte skupinových slev

Málokdo jezdí na dovolenou sám a pojišťovny na to myslí. U Generali máte možnost získat pojištění zdarma až pro 2 děti. Pokud se pojistí 5 a více osob, mají 3 další pojištění zdarma. V roli organizátora dětského tábora či školy tedy můžete významně uspořit a ušetříte také starosti rodičům, kteří nebudou muset zajišťovat pojištění zvlášť.

Sjednejte si tedy i vy cestovní pojištění online a odjeďte na dovolenou bez starostí.