Jak na poškozené nehty? Vyzkoušejte gely nové generace!

Péče o nehty

Lámou se vám nehty jako papír? Jsou zažloutlé, s bílými flíčky či jinak poškozené? Na vině může být spousta problémů. Poradíme vám, jak se jich zbavit.

Za problematickými nehty většinou stojí nedostatek vitamínů a minerálů. Každý specifický problém však bývá spojen s deficitem jiného vitamínu.

Trápí vás zažloutlé či lámavé nehty?

Za nažloutlou barvou nehtů často stojí deficit vitamínu E, ale i vitamínů skupin A, B, C a D. Zdrojem pevných nehtů je především vápník. Za vašimi problémy ovšem může stát i nedostatek zinku, bílkovin, ale třeba i nesprávný pitný režim, nebo problémy se štítnou žlázou.

Doplňte vitamíny a minerály

Je-li vaším problémem deficit konkrétního vitamínu či minerálu, snažte se jej postupně doplňovat, ať již v přirozené formě, nebo prostřednictvím doplňků stravy. Na trhu se setkáme se spoustou přípravků primárně určených pro zdravé nehty. Velmi kvalitní přípravky seženete třeba v portfoliu značky Naturvita. Na stavu nehtů se ovšem může projevovat i řada chorob. Pokud problémy budou přetrvávat, nechte se vyšetřit lékařem.

Gely s regeneračními účinky

Nejenom pro povrchové řešení problému se zase nabízí pravidelné aplikování k tomu určených gelů s regeneračními účinky. Velmi účinným se například ukazuje přípravek značky Enii- nails s názvem Rubber system. Ten o problematické nehty nejenom pečuje, ale také jim propůjčuje zdravý vzhled a znásobuje intenzitu barvy laku na nehty.

Nehty jako ze žurnálu

I poškozené nehty zkrátka po aplikaci vypadají jako ze žurnálu. Jeho technologie založená na kaučukové bázi jedinečným způsobem vyrovnává povrch nehtového lůžka. Nehet je po aplikaci na pohled mnohem pevnější a flexibilnější.

Cesta ke zdravým nehtům

Nemyslete si ovšem, že tento přípravek, který je samozřejmě oproštěn od veškerých chemikálií a rozpouštědel, jen maskuje následky nějakého problému. Rubber system o nehty také pečuje. Zkrátka zde nečekejte žádné navrch huj a vespod fuj. Ke změnám samozřejmě dochází i uvnitř nehtu samotného. Ten je po aplikaci zářivější, pevnější a flexibilnější. A zdravější. Tak, neváhejte!