Vánoční osvětlení kouzelně rozzáří čas Vánoc

Vánoční světýlka 2019

Vánoce by nebyly Vánocemi bez blikajících světýlek a útulného světla svíček. Na trhu je k dostání celá řada těchto vánočních světelných dekorací, až oči přecházejí. Na co se při jejich výběru zaměřit a co mít při nákupu na paměti?

Ta pravá vánoční atmosféra

Před Vánocemi zdobíme svůj domov věnci, svíčkami, řetězy a dalšími dekoracemi, abychom se příjemně naladili na nastávající sváteční čas. Na co rozhodně nesmíme zapomenout, je vánoční LED osvětlení, které nasadí Vánocům pomyslnou korunu. Umístit ho totiž můžete nejen v interiéru, ale též na fasádu domu, terasu a zahradu. Velice efektně vypadají stromy ozdobené LED vánočním osvětlením. V kombinaci se sněhovou nadílkou je to krásná podívaná.

Interiérové a venkovní vánoční osvětlení

Chcete-li o Vánocích rozzářit i exteriér vašeho domu, zkontrolujte si, zda je vybrané osvětlení určeno k venkovnímu použití. Dokáže totiž bez potíží snést všechny povětrnostní podmínky. Venkovní osvětlení můžete bez obav použít též v interiéru, ovšem nikdy nesmíte postupovat obráceně. Mezi nejoblíbenější patří vánoční osvětlení rampouchy, u nichž lze nastavit řadu světelných efektů. Mohou blikat, jiskřit, měnit barvu či evokovat padající sníh.

Bezpečnost

Při pořizování světelných dekorací vždy vyžadujte platnou certifikaci. Z toho důvodu si raději připlaťte za kvalitu, která vám zajistí nejen příjemné, ale rovněž bezpečné prožití Vánoc. Neorientujte se proto pouze podle ceny, světýlkům za mimořádně nízkou cenu z asijských tržnic se radši vyhněte.

Vánoce si bez cukroví nelze představit

Vánoční čas by měl být jak slavnostně prozářen, tak prodchnut typickou vůní pečeného cukroví. Rodinné recepty na vánoční cukroví se dědí z generace na generaci. Mezi nejoblíbenější patří rohlíčky, pracny, perníčky, vosí hnízda, linecká kolečka, marokánky a kokosky.