Proč jsou lepší tapety než barva

Když se řekne slovo tapeta na zeď, mnoho lidí si vybaví doby dávno minulé. Škoda, protože tapety mají oproti nátěru barvou nespočet výhod, o kterých většina z nás ani neví. Pokračujte ve čtení a dozvíte se, o co vlastně kráčí!

Nenechte se odradit aplikací

Jedním z důvodů, proč se lidé tapetování vyhýbají, je strach z náročného lepení na stěnu. Je pravda, že k tomu potřebujete být trochu zruční, ale není to nic, co byste sami doma nezvládli. Důležitá je hlavně pečlivá příprava. Všechny stěny, kam plánujete tapety umístit, je nezbytné pečlivě změřit. Dále nesmíte zapomenout na přípravu podkladu, který musí být bez jakýchkoliv děr a nerovností. Před samotným lepením vypněte elektřinu.
Co se týče stropu, tak ten v dnešní době bývá většinou bez tapety. O zakončení se můžete postarat pomocí různých lišt, což dodá interiéru luxusní nádech. Jestli přemýšlíte, jakou tapetu vlastně zvolit, mrkněte na vliesové tapety, jež jsou v současnosti velice oblíbené. Není divu, protože jsou omyvatelné, rozměrově stabilní a stálobarevné. Navíc mají dlouhou životnost, takže je není potřeba tak často měnit, jako je tomu u obnovování nátěru.

Příjemné skandinávské vzory

Jestli je něco, co je v tapetách opravdu trendy, jedná se o skandinávské vzory. Příjemné barvy ozvláštní každý interiér a navodí v něm příjemnou atmosféru. Skandinávské tapety se díky svojí univerzálnosti hodí prakticky do kterékoliv místnosti, takže nešlápnete vedle, pokud je nalepíte do obývacího pokoje nebo třeba do ložnice.
Různé druhy tapet naleznete například na webové stránce www.tapeta-dekorace.cz. V eshopu můžete zakoupit všechno od vliesových tapet, přes 3D tapety pro děti až po příslušenství, které při tapetování využijete. Specialitou jsou fototapety, jež se dají umístit na lednici, kuchyňskou linku či dokonce na podlahu.