Obsah článku
WordPress trendy byl, je a pravděpodobně bude. Běží na něm celá řada významných portálů včetně The New York Times, TechCrunch či BBC America. Neexistuje tedy jediný důvod, aby nemohl splnit i vaše potřeby.
Open source redakční publikační systém WordPress psaný v PHP a MySQL se zrodil v roce 2003. Od té doby je stále vylepšován a aktualizován, poslední aktualizace vyšla 11. srpna 2020. Rozhodně tedy nejde o žádný zastaralý systém, který by měl ta nejlepší léta za sebou, ba naopak. Jsou v něm integrované všemožné moderní funkce a další snadno přidáte formou pluginů. Co není, to se dá doprogramovat.
WordPress je dobře dokumentovaný a programátoři s ním umí
Díky rozšířenosti samotného systému je rozšířená i tvorba web stránek na WordPressu. Pracuje s ním celá řada programátorů a kodérů, kteří se v něm vyznají, a tak pro ně nebude nejmenší problém vám web vytvořit či upravit. To je důležité i do budoucna, kdybyste náhodou potřebovali nějaké úpravy a už nebyli v kontaktu s původním vývojářem.
Mnoho funkcí si technicky zdatnější člověk dokáže „zapnout“ či doinstalovat i sám. U některých jiných stačí, když vám je vývojář webu ukáže a pak už je zvládnete. Ovládat WordPress je snadné, takže si obsah webu přizpůsobujete sami podle svých potřeb, nemusíte neustále psát programátorovi a platit za každou úpravu otevírací doby.
Weby na WordPressu jsou levnější
Jelikož v sobě má WordPress zabudovanou celou řadu funkcí, je pro programátory jednodušší vám postavit web na něm. Nemusí toho tolik programovat, využijí již hotové řešení. Web zvládnou udělat rychleji a vám naúčtují nižší cenu. Obě strany jsou spokojené.
Nemějte přitom strach, že by tvorba webových stránek na WordPressu byla v nějakém směru omezující. Dají se na něm postavit různé kalkulačky, blogy, aplikace, e-shopy i jednoduché weby.
Peníze, které díky webu na WordPressu ušetříte, doporučujeme věnovat do online marketingu, nastavení SEO a PPC reklam. Ideální je, když tohle všechno pokryje jedna jediná firma. Firma, jako je například AJAS budující weby na WordPressu ani ne za deset tisíc korun.