Trendem je auto na operativní leasing – zájem je zejména o vozy Volkswagen Golf a Škoda Octavia

Operativní leasing už dávno není pouze výsadou firem, které se rozhodly přenechat péči o svůj vozový park kompetentní firmě a zajistit si vždy nové vozy. Stále častěji o něj mají zájem i soukromé osoby.

Podíl operativního leasingu na financování nových osobních automobilů u nově uzavřených smluv dosáhl ve firemní sféře již přes 50 %, u soukromých zákazníků činí již téměř 14 %. Do této statistiky jsou započteny ty nákupy osobních vozů, jež byly pořízeny formou spotřebitelských úvěrů, či spotřebitelského finančního leasingu. Co z toho plyne? Že automobil potřebujeme, chceme jej mít neustále k dispozici, ale rozhodně jej stále méně potřebujeme vlastnit.

Proč vsadit na operativní leasing?

Operativní leasing je snadná cesta k novému automobilu bez starostí. Vždy máte po ruce smluvního partnera, který se vám o vše, co s automobilem souvisí, postará. Nevznikají vám žádné další náklady s užíváním automobilu – tedy kromě nákupu pohonných hmot. V měsíční splátce máte zahrnuto havarijní i zákonné pojištění (včetně kvalitní asistenční služby), garanční prohlídky i výměnu pneumatik.

Auto na operativní leasing milují ženy i úspěšní lidé. Na začátku nepotřebujete velkou vstupní investici a platíte pouze předem smluvené částky. Nové auto rychle ztrácí hodnotu. Takže když pak po dvou letech chcete auto vyměnit za nové, zjistíte, jak drahé skutečně bylo. U operativního leasingu máte možnost vozový park obměňovat pravidelně a v konečném součtu vychází mnohem výhodněji než vlastnictví nového auta.

Nejoblíbenější auta na operativní leasing

Hitem je především Voolkswagen Golf na operativní leasing. Auto Podbabská jej nabízí se smlouvou na 24, 36 nebo 48 měsíců. Například Golf Maraton Edition 1,6 TDI 85 kW SCR 5G na 48 měsíců získáte za 7416 Kč bez DPH (tedy 8973 Kč s DPH) měsíčně. Druhým hitem je Škoda Octavia na operativní leasing. Nejlevnější verzí je Škoda Octavia Ambition 1,0 TSI 85 kW za 6760 Kč bez DPH (tedy 8180 Kč s DPH) měsíčně.