Dětské hřiště dá dítěti více, než si myslíte

Městské čtvrti mění městský mobiliář za modernější, avšak dětské hřiště mnohdy jako by se zakonzervovalo designově a funkcemi v minulém století. To moderní si žádá více.

Je pravdou, že se hřiště budují, opravují a modernizují. Obvykle však odpovídají věkové skupině dětí do čtyř až pěti let. Děti dnes mají na dětské hřiště mnohem větší požadavky a mělo by rovněž dokázat nabídnout sportovní vyžití rovněž teenagerům, ale třeba i doprovázejícím dospělým osobám. Současně musí samozřejmě splňovat veškeré bezpečnostní předpoklady. Ta, která splňují tyto požadavky, nabízí HAGS Praha.

Myslete na všechny věkové kategorie

Odpočinkové a hrací zóny ve městech a obcích potřebují chytré plánování. Jinak vypadá dětské hřiště a herní prvky na něm pro děti od 2 do 5 let, jinak pak pro děti pozdního předškolního a školního věku, tedy obvykle od 5 do 12 let. Nelze se zaměřit jenom na jednu skupinu. Součástí hřiště a jeho okolí musí být i vhodný městský mobiliář.

Speciální hrací a sportovní zóny

Hřiště už dávno nejsou jen pro děti. Veřejný prostor lze vybavit prvky, které umožňují sportovní vyžití dětí a současně dospělých. Lze budovat lanové parky, multifunkční sportovní hřiště, skate zóny se speciálními prvky, horolezecké stěny, minigolf i venkovní fitness zóny.

Buďte otevření nápadům

Nepřemýšlejte v úzkých mantinelech. Udělejte hřiště doslova z celého veřejného prostoru. Například nádherné skluzavky nemusí být jen součástí uzavřených hřišť. Mohou vypadat jako obří sochy a současně umožňovat rozšiřovat prostor, který je zajímavý pro děti a rodiny s dětmi. Podobnými prvky jsou šplhací skály, ale i různé fitness pointy s venkovním nářadím, které nemusí být nutně pohromadě, ale lze je logicky a chytře rozmístit po celém veřejném prostoru obce či městské čtvrti. Pozvěte si k plánování odborníky a proměňte svoji obec či čtvrť na herní zónu pro děti i dospělé.