Studovat řemesla má opět perspektivu

truhlářská práce

Byly doby, kdy měli absolventi vysokých škol konkurenční výhodu. Dnes tomu již tak není. Vysokou školu má leckdo, ne všechny instituce kladou na své studenty vysoké nároky, vystudovat VŠ už není tak složité jako kdysi. Do popředí se tedy opět dostávají řemesla.

Šikovní řemeslníci mají v současnosti o práci postaráno a v mnoha případech daleko lépe než absolventi VŠ. A právě řemesla nabízí také střední škola v Táboře.

Technika, gastronomie a ještě něco navíc

Střední škola obchodu, služeb a řemesel a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, Tábor je poměrně velkou střední školou nabízející jak maturitní obory, tak obory s výučním listem. Nabídka je dost pestrá, objevíte zde technické a řemeslné obory, ale také obory věnující se gastronomii nebo ekonomice. Specialitou je pak obor knihovnictví, jež je vynikající volbou pro všechny, kteří hltají jeden příběh za druhým.

Práci studenti získávají kolikrát již při studiu

SŠJŠ Tábor nabízí celkem 13 oborů, které jsou prostupové. To znamená, že pokud se student na začátku rozhodne špatně, má možnost obor později změnit, stačí napsat rozdílovou zkoušku. Pokud se tedy student zajímá například o ekonomické, veřejnosprávní a informační obory, zvolí si Veřejnosprávní činnost, ale pak ho tento obor nebude bavit, může přejít třeba na obor Ekonomika a podnikání.

Veškeré studijní obory školy mají dobré uplatnění, nezřídka se stává, že studenti získávají praxi a budoucí zaměstnání již při studiu. Někdy v Česku, jindy i v zahraničí. Součástí školy je totiž i jazyková škola, studentům tedy nic nebrání vzdělávat se jazykově. Zejména pro obory o gastronomii a hotelnictví je jazyková výbava důležitá.

Spolupráce s praxí

Studenti SŠJŠ si velmi cení spolupráce s firmami. Odborníci z praxe se podílí na výuce, studentům jsou díky tomu předávány vždy aktuální informace. Škola spolupracuje s firmami ŠKODA, Hotel Palcát, Kulinářské umění, Hotel Nautilus a některými dalšími. Vyhlídky do budoucna jsou pro šikovné studenty vynikající.