Podlahy, které patří k těm nejoblíbenějším

Barevná podlaha ze dřeva

Podlaha má na celkové ladění interiéru nemalý vliv. Její výběr koresponduje s naším životním stylem a způsobem bydlení. Z toho důvodu bychom při jejím výběru měli zohledňovat počet členů v naší domácnosti. A nezapomeneme ani na domácí mazlíčky. V každém případě upřednostňujeme kvalitu a nadčasový design, aby nás podlaha po několika letech neomrzela.

Vinyl a laminát mezi favority

Laminátové a vinylové podlahy nalezneme ve většině českých domácností. Jejich přednostmi jsou věrné napodobení struktury dřeva, rychlá montáž, snadná údržba a dostupná pořizovací cena. Čím se od sebe liší? Plovoucí podlahy tvoří zpravidla laminát s nosnou HDF deskou. První, co vás zaujme, je jejich velice příjemná cena. Ty nejlevnější laminátové podlahy můžete pořídit již od 100 Kč/m2. Ovšem pouze cenou byste se řídit neměli. Nekvalitní provedení vede k nižší životnosti podlahy.

Výhodnější varianta dřeva

Vinyl, jenž pořídíte u osvědčeného dodavatele Podlahy Tábor, umí věrně imitovat přírodní materiály. Kromě zmiňovaného dřeva je to kámen i dlažba. Jedná se o velmi odolný typ podlahy, proto je vhodný hlavně do domácností s malými dětmi a domácími mazlíčky. Nevadí mu drobný oděr, poškrábání, vlhkost ani vylitá sklenička. Máte-li podlahové vytápění, je vinyl vhodnou podlahovou krytinou.

Když máte rádi klasiku

Dřevěné podlahy podtrhnou venkovský, rustikální a skandinávský styl bydlení. Vdechnou totiž pokoji typickou atmosféru, které vděčí krásné kresbě dřeva a jeho vůni. Ať už se rozhodnete pro dřevěnou podlahu nebo parkety Tábor, oceníte jejich termoregulační vlastnosti. Skvěle totiž akumulují teplo, a tudíž je chůze po dřevě bosou nohou velmi příjemná. Též je potřeba zmínit, že dřevo vyniká vysokou odolností. Pokud i přesto dojde k jeho poškození, snadno ho opravíte, aniž byste museli cokoliv vyměňovat.