Kam na dovolenou v příštím roce? Přijměte pozvání do Rakouska, Holandska a Polska!

sbaleno na cesty

Co takhle podívat se do Polska? Pokladnice umění a historie. Ale také skvělého jídla a milých lidí. Nebo byste raději do Rakouska? I to má co nabídnout. Stejně jako vzdálenější Holandsko.
Vyrazte třeba do Krakova! Jednoho z nejkrásnějších evropských měst. Tento renesanční skvost, na jehož podobě se podíleli renomovaní holandští a italští architekti, a někdejší hlavní město Polska vás přímo uchvátí.

Renesanční Krakov

Královský hrad Wawel s katedrálou a uměleckými sbírkami, židovská čtvrť Kazimierz, v níž se například natáčel film Schindlerův seznam, dech beroucí podzemní sály a kaple Solného dolu Wieliczka s úžasnými ukázkami zručnosti místních horníků. To je jen malý výčet míst, která byste při návštěvě Krakova neměli minout. Zážitkem ovšem je i posezení v některé z restaurací na Krakovským rynku, překrásném náměstí, které se stalo krakovskou dominantou. Poznávací zájezd Krakov, který najdete v nabídce CK Redok, během něhož všechna tato místa navštívíte, vás vyjde jen na necelé 3 tisíce korun. Doporučujeme!

Královské Polsko

Rádi byste z Polska poznali víc než Krakov? V tom případě se vydejte po stopách polských králů. Do Slezska, kolébky polské státnosti Velkopolska i krajů Kujavy a Kešubska. Vaše dovolená Polsko 2022 vás ale zavede i ke krásným Mazurským jezerům, hradům německých rytířů a do hlavního města Varšavy.

Země kulturních pokladů

Milovníkům historie ale má co nabídnout i Rakousko. Poznávací zájezd Rakousko 2022 vás zavede do Dolního Rakouska, údolí Wachau, na středověké hrady a zámky, do nádherných klášterů. Čeká vás nezapomenutelná plavba po Dunaji a návštěva Kittenberských zahrad.

Květinami zalité Holandsko

Za zvážení ovšem stojí i zájezd do Holandska autobusem. Během něho neminete areál tradičních větrných mlýnů v Zaanse Schans, jedinečné trhy sýrů v Alkmaaru, navštívíte skanzen v Enkhuizen, idylický Marken, Komenského Naarden i kosmopolitní Amsterdam. A chybět nebudete ani na jedinečné světové výstavě Floriade 2022. Ta se koná jednou za 10 let a vy máte jedinečnou příležitost se jí zúčastnit.
Tak už víte, kam to bude?