Správná dentální hygiena vám zaručí krásný chrup

Zářivě bílý úsměv je nejhezčím módním doplňkem, který vlastně ani nic nestojí. Tedy aspoň v případě, že se o své zuby dokážete dobře starat. Málokdo má to štěstí, že by měl zdravý krásný chrup bez jakékoliv péče.

Na péči o zuby se dnes dbá daleko více než kdy dříve a je to jenom dobře. Téměř každý zubař Praha či v jiném městě zajišťuje také služby dentální hygieny. Obvykle ji provádí přímo dentální hygienistka, stomatolog se pak může věnovat výhradně své specializaci. Dobrou hygienou ovšem dospějete k tomu, že budete jeho péči potřebovat méně často. Čisté zuby se totiž méně kazí.

Čištění pastou a klasickým kartáčkem vážně nestačí

Vyčistit si zuby po snídani a po večeři pastou a zubním kartáčkem je standard. Nebo možná už i méně než standard. Kdekdo v současnosti ví, že chce-li mít čisté zoubky, musí si pořídit i mezizubní kartáček a zubní nit. Nejvíce zbytků jídla totiž ulpívá právě v mezizubních prostorech, kam se standardním kartáčkem nedostanete. Navíc si spousta lidí tím běžným kartáčkem čistí zuby tak, že jim na nich stejně zůstává plak. Výsledkem jsou nevzhledné skvrny na zubech. Špatná hygiena může způsobovat i zápach z úst.

Každé zuby občas potřebují profesionální péči

A dokonce i když se o své zuby dobře staráte a pečlivě je čistíte, čas od času jim prospěje dentální hygiena od odborníka. Vyčistí je od nehezkých skvrn, plaku, zbaví vás projevů zánětů dásní a v neposlední řadě vás naučí o zuby správně pečovat. Ideální je samozřejmě navštěvovat hygienistku pravidelně.

Nikdy není pozdě začít se o ně starat

Nejlepší je, pokud se o svůj chrup začnete starat dostatečně brzy, tedy už od chvíle, kdy se mléčné zuby mění za trvalé. Nikdy ovšem není pozdě svoji dentální hygienu vylepšit. Pokud nechcete mít už ve čtyřiceti letech zubní implantáty, na nic nečekejte a začněte se o svůj chrup starat. Objednejte se na dentální hygienu a s odborníkem odhalte, kde máte mezery v péči.