Sháníte brusle na inline hokej? Poradíme vám, jak je vybrat

Brusle na led bílá dámská a pánská černá

Pokud si chcete zahrát inline hokej, neobejdete se bez základního vybavení. Potřebujete samozřejmě hokejku, brusle, rukavice a také speciální kalhoty. Stejně tak se neobejdete bez puků, které jsou určeny přímo na inline hokej. V následujících řádcích se však zaměříme na inline brusle, které si spousta hráčů vybírá špatně. Připravili jsme pro vás praktického průvodce.

Kolečkové brusle jsou velice oblíbené u všech věkových kategorií, ovšem pro běžné bruslení na cyklostezkách potřebujete jiný druh než na inline hokej.

Vyberte správnou disciplínu

Předtím, než si vůbec brusle inline koupíte, byste si měli ujasnit, co od nich očekáváte a k jakému účelu by vám měly sloužit. Setkáte se totiž s několika kategoriemi – brusle fitness, freeride, Freestyle a na inline hokej.

Jestliže se tedy chcete věnovat inline hokeji, sáhněte po speciálních bruslích, které mají podobnou botu jako brusle na klasický hokej. Brusle však nemají nože, ale jsou opatřeny malými a měkkými kolečky, které slibují výborné jízdní vlastnosti pro tento druh sportu. S těmito bruslemi naopak nepochodíte na cyklostezkách, pro takové účely jsou vhodné zase brusle s většími kolečky.

Dávejte si pozor na to, aby byla velikost bruslí přesně na vaši nohu, nesmí vás nikde tlačit, zároveň v nich nesmí noha „plavat“.

Další potřeby na inline hokej

V neposlední řadě budete potřebovat rukavice na inline. Přece jen, kdyby vás protivník sekl hokejkou přes prsty, mohlo by to mít vážné následky. Chraňte se, protože inline hokej je sice zábava, nicméně může být i trochu nebezpečná. Rukavice jsou vyrobeny tak, že v nich můžete hrát za jakéhokoliv počasí, i v letním horkém dnu.

Vybavení na letní verzi hokeje nabízí internetový obchod BauerHockey.cz, kde najdete potřeby i pro další sporty.