Saténové povlečení: Znáte všechny jeho výhody?

Věděli jste o tom, že na kvalitě našeho spánku se podílí i materiál, z něhož je vyrobeno ložní prádlo? V dnešním článku se mrkneme na to, proč se vyplatí investovat do saténu a na to, jaké jsou jeho výhody oproti jiným materiálům.

Za vším stojí atlasová vazba

Jelikož mnoho lidí neví, co je vlastně satén zač, pojďme si jej nejprve malinko představit. Nejedná se o žádný určitý materiál, ale je to směs syntetických či přírodních tkanin s atlasovou vazbou. Ta stojí za lesklým a hladkým povrchem na lícní straně. Takto vyrobená látka působí velmi luxusním dojmem, takže se jedná o skvělou volbu pro osoby milující vytříbené prvky v interiéru.
Saténové povlečení však může nabídnout mnohem více než pouze zajímavý vzhled. Samotné lůžkoviny jsou velmi příjemné na dotyk a jistě si vás získají svojí hebkostí. Jestliže hledáte něco šetrného ke své citlivé pokožce, se saténem jistě nešlápnete vedle. Dále nesmíme opomenout ani jeho praktičnost. Jedná se totiž o ideální povlečení jak do horkých letních nocí, tak do období zimy. Díky jeho super termoizolačním vlastnostem v létě perfektně chladí a naopak v zimě příjemně hřeje.

Nevyžaduje žádnou složitou údržbu

Většina luxusních materiálů vyžaduje složité profesionální čištění, avšak u saténu tomu tak není. Úplně v pohodě si vystačíte s praním v pračce, avšak pouze na nižší teploty. Všechny důležité informace ale naleznete na štítku u každého konkrétního povlečení, takže se není čeho obávat. Některé druhy saténu navíc není ani třeba žehlit.
Kvalitní saténové povlečení české výroby nabízí například společnost České lůžkoviny. V jejich nabídce naleznete různé druhy a velikosti, jako je francouzské saténové povlečení na dvojpostel, anebo taktéž prodloužené povlečení ze saténu s atypickým rozměrem. Mrkněte se přímo do jejich internetového obchodu a vyberte si z pestré palety originálních motivů.