Ploché střechy pomáhají uspořit energii

V dnešní době, kdy se hodně staví nízkoenergetické domy, stoupá také popularita plochých střech. Co má tento typ střechy společného s ekologií? Budete se divit. Plochá střecha totiž pomáhá k úsporám energie! Navíc vám umožňuje zařídit si doma kousek zeleně.

Ploché střechy vídáme čím dál častěji především v městském prostředí. Objevují se na komerčních a administrativních budovách, obchodních centrech, ale i moderních rodinných domech.

Dnešní ploché střechy jsou technologicky mnohem dál

Trend plochých střech se hojně objevoval v 70. letech. Po čase se však ukázaly jako poruchové, a tak z trhu postupně ustoupily. Protékala jimi voda a měly malou životnost. To je však dnes minulostí. Naopak, objevují se výhody.

Odborníci vysvětlují, že ploché střechy jsou výhodné z energetického hlediska, jelikož vytváří minimální prostor, který potřebujete vytápět. Pokud se navíc využije kvalitní zateplení plochých střech, bez diskuzí ušetříte.

Zelené střechy chrání dům před hlukem a přehříváním

Ploché konstrukce se dají využít rovněž jako zelené střechy. Ty pomohou přinést do města trochu přírody, zároveň tvoří izolaci proti hluku a zabraňují přehřívání. Odborná firma na střechu nasadí takové rostliny, které nevyžadují přílišnou péči. I obyčejný trávník na střeše působí velmi dobře, svěže, moderně, ekologicky. Kromě toho je možné a doporučované nainstalovat také závlahový systém, který může fungovat i bez vašeho přičinění. Navýšení starostí se tedy nemusíte obávat.

Kromě toho se dá střecha upravit i do podoby terasy. Pokud máte jen malý pozemek, tohle je cesta, jak mít možnost posedět si ve vlastním kousku přírody.

Jestli vás myšlenka ploché střechy, zelené střechy nebo terasy na střeše zaujala, kontaktujte například společnost AHF STAVBY a zeptejte se na podrobnosti. Rádi s vámi proberou váš konkrétní případ a doporučí vhodné řešení.