Saténové povlečení pro sladký spánek

Červený saténové povlečení na peřinu

Historie saténu je opředena mnoha legendami. Jeho produkce patří k nejstřeženějším tajemstvím v historii, Čína si jej nechávala pro sebe téměř 2000 let.

Pověst říká, že bohyní saténu a hedvábí byla Leizu, manželka Žlutého císaře. Tajemný Žlutý císař vládl v Číně kolem roku 3000 Př. n. L.

Právě Leizu se připisuje vynález tkalcovského stavu a zavedení chovu bource morušového. Dle legendy si Leizu vychutnávala svůj odpolední čaj v letní zahradě, když jí do šálku spadl zámotek bource morušového. V horké vodě se začal rozvíjet a rozmotaná nitka mladé císařovně natolik učarovala, že uprosila svého může o sady morušovníků, jedinou potravu tohoto vzácného motýla.

Satén patří právem mezi nejkvalitnější světové materiály. Je to typ látkové tkaniny, která vytváří charakteristicky lesklý a hladký materiál, obvykle s atlasově lesklým horním povrchem a matnou zadní stranou. Satén je jedním ze 3 základních typů textilních vazeb. 

Můžeme rozlišovat 2 druhý saténu , které se liší svým použitím.

Hedvábný satén

Tento způsob úpravy bývá převážně použit na večerní šaty, oblečení nebo spodní prádlo. Hedvábná tkanina se přidává do materiálu saténu.

Bavlněný satén

Tato varianta se využívá převážně u spodního prádla. Saténová prostěradla a povlečení jsou vyráběny ze 100% bavlny s lesklou atlasovou úpravou. Jsou použity dlouhá bavlněná vlákna pro saténový materiál vysoké kvality. 

Výhody používání saténového povlečení

Věděli jste, že saténové povlečení napomáhá ke zdravé pokožce, vlasům a zlepšuje kvalitu spánku? Přečtete si, jaké další výhody spánek v saténovém povlečení přináší.

Alergikův sen

Díky speciálnímu povrchu nedochází k usazování alergenům, prachových či pylových zrn. To je také důvod, proč může napomáhat při kožních či astmatických problémech. Díky této struktuře také váš noční krém zůstane kde má, a neskončí na vašem prostěradle či povlečení.

Lepší kvalita vlasů

Saténové povlečení má díky své hladké struktuře pozitivní vliv na jemné vlasy. Ty se během noci nezamotávají, jsou méně mastné a nedochází ke statickému efektu.

Ničím nerušený spánek

Satén funguje jako regulátor tepla, nevede teplo ani statickou elektřinu jako ostatní látky. Což znamená, že otepluje během zimních měsíců a ochlazuje během teplejšího období. 

škraboška na spaní a diář na rok 2021 na povlečení