S měřením hladiny krevního cukru pomohou glukometry. Jak vybrat ten správný?

Pro optimální nadávkování inzulinu při cukrovce je velmi důležité provést přesné měření hladiny krevního cukru. V dnešní době jde naštěstí o poměrně jednoduchý úkol, vzhledem k širokým možnostem moderních přístrojů. Ty nabídnou skladné rozměry a dostatečné množství funkcí. Podle čeho vybrat ten správný glukometr a kde ho můžete zakoupit? To se dozvíte v tomto článku.

Výběr glukometru

Jakmile je u člověka diagnostikována cukrovka, musí se připravit na nové každodenní úkoly. Patří sem měření hladiny krevního cukru doplněné o případné dávkování inzulinu při nevhodných hodnotách. Aby to bylo možné, existují chytré a skladné přístroje, s jejichž pomocí si glykémii změříte za pár minut naprosto kdekoliv. Praktické glukometry tak patří mezi nezbytnou výbavu naprosto každého člověka, který trpí cukrovkou.

Moderní přístroje lze propojit s mobilním telefonem

Základní glukometry nabídnou displej, na kterém jsou viditelné hodnoty aktuálního měření. To je naprosto dostačující pro běžné použití za účelem přípravy dávky inzulinu a kontroly. Kromě toho ale existují ještě o něco více vylepšené modely, které nabídnou možnost bezdrátového propojení s chytrým mobilním telefonem. Stačí si nainstalovat příslušnou aplikaci a máte vystaráno. Takové měření může být pro někoho pohodlnější i díky dostupným statistikám a přehledům v aplikaci.

Další pomůcky pro měření hladiny cukru v krvi

Kromě samotných glukometrů jsou nezbytné i další pomůcky pro měření hladiny krevního cukru. Většinou je pořídíte na stejném místě, jako jsou specializované prodejny, internetová lékárna a podobně. Za pár minut si tak objednáte potřebné testovací proužky, lancety nebo odběrová pera. Na internetu navíc mnohdy narazíte na cenově výhodné nabídky, takže se tento způsob rozhodně vyplatí.