Modelace prsou – cena by nesmí být rozhodujícím faktorem výběru

Neexistuje žena, která by si nepřála mít krásně tvarovaná ňadra. Řešením je modelace prsu. Cena tohoto estetického zákroku odpovídá prestiži a schopnostem operatéra. Byla k vám příroda skoupá a nenadělila vám pevná a souměrná prsa, nebo se na nich podepsalo těhotenství a kojení? Nemusíte se s tím smířit. Modelace vaše prsa krásně vytvaruje a pozvedne. Přečtěte si, co všechno tento zákrok obnáší a jaká je jeho průměrná cena.

Modelace prsou – cena se často určuje individuálně

Modelaci podstupují ženy, které jsou dlouhodobě nespokojené s tvarem svého poprsí. Jedná se čistě o estetický zákrok. Tvar prsu nemá zpravidla vliv na zdraví a funkčnost. Nicméně může být příčinou nízkého sebevědomí a pocitů méněcennosti. Obavy o vzhled vedou k psychickým poruchám. Rizikovým faktorem je i těhotenství a následné kojení, které jsou pro ňadra zápřah, a ta často po ukončeném kojení ztratí zcela tvar.

Co přesně je modelace prsou a co od ní čekat?

Modelace prsou neboli mastopexe je typ estetického operačního zákroku, který má za cíl pozvednout a vytvarovat povislá prsa. Díky tomu mají ňadra opět mladistvý vzhled a dekolt je plnější.

Lékař posune nízko položené prsní dvorce do normální polohy a zároveň odstraní nadbytečný kožní kryt v okolí dvorce (kolem a pod ním).

Pro koho je tento zákrok vhodný?

  • Pro ženy s povislými, nebo asymetrickými prsy.
  • Pro ženy, které podstoupily redukci prsní žlázy, nebo jim byly odstraněny implantáty.

V jakých případech hradí zákrok pojišťovna?

Pokud se chystáte na zmenšení prsou ze zdravotních důvodů (např.: kvůli bolesti páteře a zad) proplatí vám celý zákrok pojišťovna, vy si jen budete muset obstarat speciální podprsenku a samozřejmě i doporučení od odborníka (ortopeda).

Jak dlouho trvá operace a rekonvalescence?

Délka operačního zákroku je individuální. Zpravidla trvá 1,5 až 3 hodiny. Operace se provádí v celkové anestezii. Je tedy nutné počítat s následnou hospitalizací (minimálně do druhého dne). Na zákrok si budete muset vybrat nemocenskou nebo volno, a to v délce od 7 do 14 dnů. Pokud rády cvičíte, ke sportu se budete moct vrátit za 6 týdnů.

Rekonvalescence po modelaci není tak nepříjemná jako po augmentaci nebo zmenšení prsou. Komplikace vznikají jen ve výjimečným případech.

Co ovlivňuje cenu a co je do ní zahrnuto?

V ceně zákroku se odráží hned několik skutečností. V prvé řadě je to pověst kliniky, místo, kde sídlí a osoba operatéra. Prestižní klinika, která zaměstnává špičkové lékaře a poskytuje nadstandardní služby vás vyjde o poznání dráž, než klinika na malém městě.

Cenu určuje samozřejmě také rozsah operačního zákroku. Proto se uvádí poměrně široké rozpětí 19 000 až 75 000 Kč. Průměrná cena zákroku je tak okolo 35 000 až 40 000 Kč.

Cena zahrnuje:

  • Předoperační vyšetření a následné kontroly.
  • Anestezii
  • Samotný zákrok

Zvlášť se zpravidla platí:

  • První konzultace
  • Speciální podprsenka
  • Hospitalizace a veškeré nadstandardní služby

Konečnou cenu byste se měli dozvědět po absolvování první konzultace.

Upozornění

Aby byl výsledek modelace, augmentace nebo zmenšení prsou co nejlepší, musí ji provádět špičkový plastický chirurg, který má velmi dobré estetické cítění a v neposlední řadě také určité morální zábrany. Levná, ale nekvalitní plastická operace je životu nebezpečná a může mít doživotní následky.

Pokud nemáte na operaci peníze je lepší zákrok odloži na dobu, kdy našetříte dostatečně velkou sumu, nebo můžete absolvovat zákrok na renomovaných klinikách, které často umožňují možnost splátek.

Modelace prsou přináší perfektní výsledky

Žena po operaci získá zpět ztracené sebevědomí a cítí se lépe ve vlastním těle.

Ňadra jsou plnější a mají mladistvý vzhled.

Plánujete tento estetický zákrok? Pokud už jej máte za sebou, jak jste spokojená s výsledkem?

Máte chuť podělit se o osobní zkušenosti?

V tom případě se zapojte do diskuze pod článkem.