Rozvod je levnější, když se dohodnete. Vždy si ale vezměte právníka

rozvodový právník

V životě může přijít spousta situací, v nichž je dobré obrátit se na právníka. Jednou z těch častých je každopádně rozvod. V Česku končí rozvodem téměř polovina manželství. Možná i vy už víte, jak to všechno probíhá, když se dohodnete, že spolu už dále nechcete být. A pokud ne, čtěte dál.

Rozvod není legrace, a to ani po finanční stránce. Připravit si musíte i několik desítek tisíc. Vždy záleží na tom, jak jste schopní se domluvit. Jestliže si vše dohodnete předem, ušetříte. Soudu zaplatíte tisícovku a můžete s klidem odejít domů. Něco si však vezmou také právníci, bez těch se obejdete jen těžko.

Nejlepší je přijít k soudu s hotovou věcí

Při rozchodu je třeba dohodnout se, co uděláte se společným majetkem a s dětmi. Pokud jste schopní rozmyslet se sami a sepsat předem dohodu s pomocí advokáta, který vás zastupuje, k soudnímu jednání přijdete už s hotovou věcí. Soudce vaši dohodou posoudí, schválí a během pár minut je vše z krku. Příčina rozvodu se nezkoumá, a když se na místě vzdáte možnosti odvolání, počkáte pár týdnů na doručení rozsudku a je vyřešeno.

K bezproblémovému rozvodu potřebujete advokáta

Každý dobrý advokát Praha či v nějakém jiném městě vám pomůže sepsat dohodu tak, aby soudu opravdu stačila. K soudnímu jednání v místě vašeho bydliště potřebujete přinést:

  • návrh na rozvod, k němuž se připojil i druhý z manželského páru,
  • smlouvy o vypořádání majetkových vztahů, bydlení,
  • vyžádané rozhodnutí soudu o dohodě o dětech.

Málokdo by si troufl tohle řešit bez právníka.

Se svou druhou polovičkou se můžete setkat až u soudu

U soudu je nezbytně nutné, aby byli přítomní oba. Do té doby se však setkat vůbec nemusíte. I když se chcete dohodnout, každý si může najmout svého právníka a ti mezi sebou budou komunikovat místo vás.

Pokud tedy stojíte v nelehké životní situaci a čeká vás rozvod, nebo koneckonců jakýkoliv jiný právní problém, pomocnou ruku by vám mohla nabídnout advokátní kancelář Praha v čele s JUDr. Zdeňkem Kryštofem Koschinem.