Rozbil se vám domácí pomocník? Vytiskněte si nový díl na 3D tiskárně

Čas od času se stává, že se v nějakém domácím spotřebiči rozbije či ztratí jen jedna malá součást. Pro funkčnost je nutná, jenže sehnat ji může být problém. Buď vůbec není k dostání, nebo stojí skoro více než nový spotřebič. Co kdybyste to vyřešili pomocí 3D tisku?

Možná jste doposud 3D tisk vnímali jako nějakou vychytávku pro geeky. On už ale docela dávno zamířil i do domácností běžných lidí. Kupovat si vlastní 3D tiskárnu je sice pro většinu Čechů zbytečný luxus, ale v případě potřeby se mohou obrátit na odborníky. Pomocnou ruku nabízí například 3D tisk Zlín.

Pošlete fotku nebo popište chybějící součástku

Až se vám tedy něco takového stane, že ztratíte či rozbijete jednu malou součástku, bez níž stroj nemůže fungovat, vzpomeňte si na 3D tisk – ve Zlíně vám pomohou.

Aby byli schopní výrobek vytisknout, potřebují od vás 3D model, technický výkres, nebo aspoň fotku či popis součásti. Samozřejmě je ideální, pokud v ruce držíte starý rozbitý kousek, protože jen tak po paměti si nejspíš nedovedete vybavit rozměry. I bez znalosti rozměrů se však na odborníky zkuste obrátit.

Cenu budete znát, ještě než se začne tisknout

Odborníci pak vytvoří 3D model a podle něj nasimulují tisk, aby zjistili, jak dlouho se bude součástka tisknout. Podle toho vám spočítají cenu, a jestli s ní budete souhlasit, může se začít tisknout.

Tiskne se klasickou metodou FFM, kdy se na sebe vrství jednotlivé vrstvy roztaveného plastového materiálu. Používá se PLA, ABS a PET-G. Každý z nich má své přednosti, takže si klidně nechte poradit. Něco jiného je vhodného pro mechanicky namáhané díly, něco jiného pro malé detailní objekty.

Přijďte se do Zlína domluvit třeba i osobně. A pokud to máte daleko, jistě vás potěší, že společnost zasílá poštou po celé republice. Tisk se dá domluvit i na dálku a součástku můžete mít doma už během pár dní.