Rodinná firma Koran dodává kleštiny i mimo Evropu

V Česku máme celou řadu šikovných firem, které svoje výrobky vyváží daleko za hranice. Častokrát jde o malé a velmi úzce specializované firmy, takže o nich na veřejnosti není tolik slyšet. Jedním z dokonalých příkladů by mohla být jihočeská Koran, spol. s r. o. Ta svoje výrobky dodává do Německa, Rakouska, Nizozemska, ale i Izraele, Taiwanu či USA.

Firma Koran se specializuje na zakázkovou výrobu v oblasti kovoobrábění. Většinu produkce realizuje na CNC obráběcích strojích, jež také prodává. Někdy je zakázková kovovýroba realizována také ručně, firma dokáže zajistit i tepelné a povrchové úpravy. Vždy záleží na konkrétní zakázce, na všem se dá domluvit.

Specializací firmy jsou kleštiny

Koran ve velkém množství vyrábí zejména kleštiny a kleštinové upínače. Jsou to ty části strojů, které upínají a drží opracovávaný materiál či přířez. Používají se u automatů, brusek a fréz i složitých CNC center, všude zajišťují přesnost pozice materiálu či nástroje, a tím minimalizují odchylky.

Současný trend je nahradit lidskou práci raději strojem, a právě proto je o kleštiny značný zájem. Automatizace je velkým tématem aktuální doby, místní i zahraniční firmy modernizují svoji výrobu, nakupují stroje a potřebují i přesné a odolné upínací systémy. Ve firmě Koran rádi poradí, jestli by pro konkrétní případ byly lepší tažné, nebo tlačné kleštiny, jaký by měly mít rozsah upnutí a jiné technické parametry.

Výroba probíhá v moderně vybavených prostorách

Aby byl výsledek kvalitní, je zapotřebí ho vytvářet na kvalitních strojích. Firma Koran disponuje moderním vybavením a progresivními nástroji. Na vyhlazování soustružených povrchů používá diamanty, pro upínání využívá tepelné držáky či vlastní pneumatická sklíčidla. O soustružení kalených dílců se starají stroje Kummer s přesností v mikronech.

Ve firmě Koran je totiž práce vykonávána s nadšením do nových technologií, do práce s mikrony a obecně do výrobního průmyslu. Není divu, že o takového partnera stojí i významné zahraniční společnosti.