Rekuperace zajistí zdravé mikroklima v domě

Pokud chcete neustále dýchat čerstvý a zdravý vzduch, ideálním řešením je rekuperace, která je mnohem účinnější a současně i efektivnější než klasické větrání okny. Pomocí rekuperační jednotky se zbavíte zvýšené vlhkosti v místnostech i nadbytečného CO2. V zimním období navíc nebude docházet k tepelným ztrátám. V následujících řádcích vám prozradíme, co je to rekuperace a jak funguje.

V zimních měsících je větrání okny velice nepříjemné, protože se najednou v interiéru sníží teplota, spustí se vytápění, což se podepíše potom i na útratách za energie. Rekuperace vzduchu je však řešení, na které spousta lidí nedá dopustit.

Jak rekuperace funguje?

Rekuperace není nic jiného než zpětné získávání tepla. Úkolem rekuperační jednotky je předat teplo z odpadního vzduchu venkovnímu čerstvému vzduchu, a to skrze rekuperační výměník. Nemusíte se ničeho bát, protože odpadní a čerstvý vzduch se v jednotce nijak nemíchá. Odpadní vzduch je pak odveden pryč z objektu, do místnosti je přiveden vzduch čerstvý, ovšem ohřátý na takovou teplotu, jaká panuje v interiéru.

Dále vás potěší, že rekuperace do bytu disponuje speciálními filtry, které zachycují venkovní prach a pyl. Především v domácnostech s alergiky je tato vlastnost velice oceňována. S rekuperací navíc dosáhnete vysoké účinnosti větrání. Zbavíte se problémů, jako jsou orosená zrcadla a vysoká vlhkost spojená s výskytem plísní.

Rekuperace Aldes – dýchejte zdravý vzduch bez nečistot

V daném segmentu působí spousta značek a společností. Velice oblíbená je rekuperace Aldes. Víte o tom, že doma vdechnete do plic až osmkrát více nečistot než venku? Rekuperace vám pomůže všechno změnit. Ušetříte energie, nebudete dýchat bakterie a ochráníte plíce před radonem a alergeny. Obraťte se na profesionály, kteří vám navrhnou optimální řešení.