Cena zlata v dlouhodobém horizontu stoupá. Investovat do něj se vyplatí

Že by měl každý mít vytvořenou dostatečnou rezervu volných finančních prostředků pro případ dočasného výpadku příjmů, je všeobecně známý fakt. Navzdory tomu se stále najdou lidé, kteří jsou zajištěni na pouhých několik měsíců či dokonce týdnů. Jak je takové počínání rizikové se naplno ukázalo ve chvíli, kdy celý svět zasáhla pandemie virového onemocnění covid-19.

Rok 2020 přinesl nečekané změny, které ovlivnily osobní život lidí i ekonomiku

V prvním čtvrtletí letošního roku se koronavirus dostal do prvních evropských zemí, ve druhém paralyzoval celý kontinent i zbytek světa. Běžné aktivity se v podstatě ze dne na den zastavily, drtivá většina států uzavřela své hranice a zavedla přísná opatření regulující nejrůznější aspekty osobního života i podnikání. Nečekaný propad příjmů tak zažilo nebývale vysoké procento lidí. A i přestože se na začátku léta zdálo, že Česká republika zvládla situaci na jedničku, opak je pravdou. Podzim s sebou přinesl tisíce nemocných, další nouzový stav a výrazný propad koruny.

Cena zlata je přijatelná. A investovat do něj se vyplatí

Na stabilitu koruny se v současné situaci spoléhat nelze. Ti, kteří disponují volnými finančními prostředky, by tedy měli zvážit jejich investování. Spekulace ovšem dnes nejsou tou pravou volbou. Zejména pro ty, kterým jde v první řadě o jistoty, by si měli počínat konzervativně. Ideální cestou k zajištění se na důchod i k ochránění úspor během krize je nákup zlata. Hodnota zlatých slitků a mincí je totiž vysoce stabilní i v časech, kdy se finanční a akciové trhy otřásají v základech.

Kde koupit zlato? A jaká je aktuální cena zlata?

Zlato lze v České republice i na Slovensku pohodlně pořídit i přes internet. E-shop se sedmnáctiletou tradicí a 60 tisíci klientů nabízí švýcarské zlaté cihličky i zlaté mince. Na jeho adrese lze také zjistit, jaká je cena zlata.