Reflexní vesty přispívají k ochraně vašeho zdraví

V mnoha zaměstnáních je dnes povinné nošení reflexních vest. Kromě toho se ale vesty s reflexními prvky hodí i v mnoha jiných situacích. Proč je vůbec používat a jaký vlastně mají smysl?

Zásadní důvody pro pořízení reflexní vesty

I levná reflexní vesta vám může doslova zachránit život. Stačí si uvědomit, kolik lidí ročně zemře při dopravních nehodách právě z důvodu, že na sobě neměli žádné výrazné oblečení a doplňky. Jakmile se setmí, máte na sobě tmavé oblečení a jdete po silnici či chodníku, kde chybí veřejné osvětlení, jste jako chodci pro řidiče prakticky neviditelní. Mají šanci vás zpozorovat až v poslední chvíli, což však může být příliš pozdě, aby zabránili případnému střetu. Použití reflexní vesty je tak v podobných situacích mimořádně důležitou záležitostí, díky níž vás řidiči spatří už několik set metrů před tím, než vás minou. Reflexní vesta se dá v určitých případech nahradit třeba jednoduchými reflexními páskami na ruce, nejsou ale tak intenzivní ochranou.

Reflexní vesta do auta

Samozřejmostí je dnes reflexní vesta do auta. Každý z vás, kdo má řidičský průkaz, dobře ví, že jsou reflexní vesty povinnou součástí výbavy motorových vozidel. Při náhlé nutnosti zastavení u krajnice silnice si vezměte reflexní vestu, aby vás ostatní řidiči nemohli přehlédnout. Platí to dvojnásob při špatné viditelnosti, nejen ve večerních hodinách, ale také tehdy, jestliže venku panuje mlha či déšť.

Dětské reflexní vesty

Máte-li děti, pak je neméně podstatné jim rovněž pořídit reflexní oblečení, potažmo se hodí dětská reflexní vesta, která je velikostí uzpůsobena jejich postavě. Děti by reflexní vesty, pásky a vhodné oblečení měly nosit vždy, když jdou do školy a domů. Raději jim zdůrazněte, že nošení reflexních prvků přispívá k jejich bezpečí, nejde o žádný módní doplněk.