RECENZE: EliteDate.cz je seznamka pro hledání vážného vztahu

Hodnocení seznamky EliteDate

V současné době existuje nespočetné množství internetových seznamek, ovšem některé jsou méně navštěvované, na jiných jsou naopak vítáni pouze ti, kteří touží po nezávazném flirtu. Pokud patříte mezi náročnější, zároveň hledáte protějšek na vážný vztah, zaujmout by vás mohla seznamka EliteDate. Zaměřuje se primárně na uživatele ve věkovém rozpětí od 25 do 45 let, což však neznamená, že zde nenajdete mladší či starší osoby.

Základní informace o seznamce EliteDate

Seznamku jsme otestovali, takže vám prozradíme, jakou máme my s EliteDate zkušenost. Samotná registrace včetně vyplnění osobního dotazníku je zdarma. Vyberete třeba, co je pro vás důležité v dlouhodobém vztahu, zda je pro vás vzhled partnera rozhodující či zkusíte odhadnout, jak váš vzhled hodnotí okolí.

Jakmile vyplníte všechno potřebné a odpovíte na příslušné otázky, obdržíte e-mail pro ověření, že uvedená e-mailová adresa je skutečně vaše. Zaujalo mě, že seznamka se zaměřuje pouze na osoby, které hledají vážný vztah. Všechny své profily prověřuje, a tak opravdu nenajdete žádné falešné účty, jež by si z vás dělaly pouze legraci.

Zdarma se vám zobrazí navrhovaní potenciální partneři, kteří odpovídají vašim požadavkům. Ostatní funkce jsou však zpoplatněny. Stačí si však zaplatit členství a vrhnout se do seznamování. Co se cen týče, tak tříměsíční členství vás vyjde na 840 korun, šestiměsíční na 960 korun a roční na 1 200 korun.

Seznamka si poplatek účtuje z jednoho prostého důvodu. Kdo by si kvůli falešnému účtu platil členství? Z tohoto hlediska má seznamka EliteDate hodnocení velice dobré, protože podvodníky a vtipálky zde opravdu nenajdete.

Prostředí, uživatelé a další informace o seznamce

Pro uživatele je velice často rozhodující přívětivost uživatelského rozhraní, což je pochopitelné. Přece nikdo nechce být na webové stránce, na které se nevyzná. Co se tedy uživatelského prostředí týče, mám na EliteDate názor takový, že se mi opravdu líbí jednoduchost provedení.

Jelikož se jedná o čistě českou seznamku, tak je nezbytné počítat s tím, že počet uživatelů je o něco nižší než na seznamkách, kde se mohou registrovat i třeba uživatelé ze Slovenska a zahraničí. Dále se mi velice líbí, že profily nejsou veřejné, tudíž se k nim jen tak někdo nedostane, například z vyhledávání. Přístup k profilům mají jen registrovaní uživatelé a k fotkám na těch profilech jen účty se zaplaceným členstvím.

Prověřovala jsem také, jak probíhá obnovení členství. Většina placených internetových seznamek totiž prodlužuje členství automaticky, a tím pádem si strhává peníze z účtu, ovšem u EliteDate je to trochu jinak. Opakované platby se neuskutečňují bez vašeho vědomí.

Protože používám k surfování po internetu, a tím pádem i k chatování pouze mobilní telefon, nadchlo mě, že i EliteDate má vlastní aplikaci, a to jak pro Android, tak i iOS.

Závěrečné hodnocení seznamky

Jestliže hledáte opravdu vážný vztah, ale nezamlouvají se vám žádné jiné internetové seznamky, EliteDate vás naopak nadchne. Velkou výhodou je, že nejprve vyplňujete dotazník, na jehož základě se vám zobrazí potenciální partner. Stejně tak se mi zamlouvá to, že se automaticky neprodlužuje placené členství, a tak se třeba po třech měsících můžete sami rozhodnout, zda chcete v seznamování pokračovat, nebo jste už pravou lásku na celý život našli.

V neplaceném režimu máte funkce velice omezené, což je trochu nevýhoda, ale zase placené členství má své opodstatnění. Nesetkáte se s vtipálky, falešnými účty a podobně. Stačí se tedy zaregistrovat a pustit se do seznamování. I vy se pak můžete podělit o své zkušenosti.