Propojte svůj dům se zahradou s pomocí dřevěné terasy

Chcete si vytvořit útulné místo, které perfektně propojí vnitřní prostory se zahradou? V takovém případě je ideální volbou například dřevěná terasa. Kombinuje krásu přírodního materiálu, který se dokonale hodí k zahradě a zároveň nabízí kvalitu a dlouhou životnost. Existuje mnoho druhů a variant, takže výběr nejlepší terasy se může zdát složitý. Po přečtení tohoto článku by vám však mělo být jasnější, po jakých parametrech se především dívat.

Jak vybrat správnou terasu

Terasa je poměrně výrazným prvkem, který si zaslouží pečlivý výběr. Jedním z důležitých rozhodnutí je volba správného druhu dřeva. V nabídce najdete dřevěné terasy z modřínu, borovice nebo cedru. Pro milovníky více exotického vzhledu jsou připraveny dřeviny, jako jsou bangkirai, massaranduba, bukit, merbau, garapa, ipe, teak javský a teak barmský. Veškeré varianty přitom mohou mít různé opracování a rozměry podle vašich potřeb. Přizpůsobení terasy na míru je tím pádem poměrně snadné.

Dbejte na důkladné ošetření dřeva

Aby si terasa držela svůj krásný vzhled i po letech, je zapotřebí důkladně ošetřit použitý materiál. K tomu se využívají napříklas osmo nátěry na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků. Jejich hlavní výhodou je důkladná ochrana dřeva zevnitř i z vnějšku. V barevné variantě navíc pomohou s docílením požadovaného odstínu či barevné modifikace pro maximální spokojenost s výsledkem.

Zvolte řešení, které vydrží

Při výběru dřevěné terasy myslete hlavně na kvalitu. Zvolte si specializovanou firmu, u které si prohlédnete reference. Orientační cenu je možné zjistit na základě nezávazné poptávky. Vzhledem k téměř nekonečným možnostem přizpůsobení dřevěné terasy REAK DECK na míru se nebojte popustit uzdu své fantazii a naplánovat si krásný koutek na zahradě.