Pronájem bytu v Prostějově přitahuje pozornost investorů

Investice do nemovitostí

Moravské statutární město Prostějov láká k bydlení nejen svými historickými a církevními památkami, malebnou přírodou a bohatou zelení, ale především občanskou vybaveností a snadnou a blízkou dostupností zaměstnání, které se nabízí jak v samotném Prostějově, tak v nedalekém Brně a činí z pronájmu bytu v Prostějověcenově dostupné lákadlo. Odhalte preference obyvatel Prostějova týkající se nájemního bydlení a zjistěte, v jaké části města pro vás bude nejvýhodnější byt k pronájmu pořídit.

Pronájem bytu je finančně velmi zajímavou investicí

V samém srdci Moravy, přímo na Hané, najdeme tuto perlu mezi moravskými městy, která přitahuje k bydlení nejen osoby důchodového věku, ale i mladé lidi a rodiny s dětmi. Uvažujete-li o pořízení investičního bytu za účelem jeho pronájmu, skýtá vám Prostějov ideální prostředí především díky možnosti pořízení nemovitosti za výhodných finančních podmínek a s krátkou návratností investice.

Mnoho pracovních příležitostí nabízí tradiční strojírenský průmysl

Z hlediska zajištění rodiny nabízí Prostějov poměrně rozsáhlé možnosti získání práce v několika průmyslových odvětví. Ze zástupců prostějovského strojírenství jmenujme například firmy:

  • MUBEA (výroba stabilizátorů, nápravových pružin apod.)
  • Hanácké železárny a pérovny (pružiny a pružící prvky)
  • Strojírny Prostějov
  • Železárny – Annahütte

Investice do bytů v Prostějově

Práci lze ale sehnat i v oblasti oděvnictví či ve zpracovatelském průmyslu

Oděvní společnost OP Prostějov, která byla po desetiletí symbolem tohoto města, vystřídaly například firmy:

  • Toray Textiles (polyesterové tkaniny)
  • Gala (výrobky z kůže)

Ze zpracovatelského průmyslu je v Prostějově zastoupena výroba elektrických strojů a přístrojů, zpracování kožešin, výroba potravin apod. Významnou pozici v průmyslu tohoto města zastává také stavebnictví zastoupené například společnostmi:

  • Dopravní stavby
  • Pozemstav Prostějov

Lidi přicházející do města za prací láká k bydlení okolí průmyslové zóny

Možností pracovního uplatnění je v Prostějově obrovské množství, což mimo jiné znamená zvýšený zájem o bydlení, a to zejména v okolí průmyslové zóny. Atraktivní lokalitou pro lidi stěhující se na Hanou za prací bude zejména východní část města a čtvrť Vrahovice, zajímavá je ale i obytná zóna Čechůvky či nedaleké Kralice na Hané. Pro tuto lokalitu hovoří i přítomnost základní a mateřské školy a možnost dalšího volnočasového vyžití. Díky tomu, že se ve městě nachází několik středních škol včetně gymnázia, poskytuje Prostějov perspektivu v oblasti vzdělání, která umožní mladým rodinám dlouhodobé usídlení.

Dražší, ale klidnější bydlení najdete v okolí vodní nádrže

Romantické bydlení v srdci přírody ale současně poblíž města nabízí západní čtvrti Domamyslice a Mostkovice nacházející se poblíž vodní nádrže Plumlov, jedné z nejstarších přehradních nádrží v Čechách, jež v létě láká ke koupání a v suchých měsících vyrovnává hladinu říčky Hloučely a stará se tak o dostatek pitné vody v okolních studnách. Bydlení v bezprostředním sousedství přírody je ideální pro rodiny i důchodce preferující klid a zpěv ptactva.

Absolutně nejdražší je pronájem bytu ve středu města

Za tradičně nejvyšší ceny lze pronajmout byty v samém srdci města v okolí Náměstí T.G. Masaryka, jenž pod svými základy ukrývá zbytky původního osídlení a jemuž dominuje radnice postavená na počátku minulého století. Zajímavostí budovy je téměř 50 m vysoká radniční věž s jedním ze čtyř orlojů v České republice. Střed města zvolí k bydlení především mladí lidé prahnoucí po kulturním a společenském vyžití. O kulturní nasycení obyvatel téměř padesátitisícového města se starají hned dvě divadla. Jedním z nich je Divadlo Point a druhým Městské divadlo v Prostějově. Jejich nabídku doplňuje Kino Metro 70 a celá řada malebných hospůdek, které zvou k letnímu osvěžení i zimnímu zahřátí.

Prostějovsko je oázou klidu severně od Brna

Život v Prostějově naláká spíše ty, kteří milují klid a pohodu menšího města, ale zároveň chtějí žít v dosahu Brna. Máte-li volné finanční prostředky, je pořízení investičního bytu zajímavou možností jejich zhodnocení. Jestliže tento záměr již máte, určitě se vyplatí lokalitě Prostějovska věnovat pozornost.

Má podle vás v dnešní době smysl pořizovat si byt jako investici? Nebo patříte k lidem, kteří preferují nájemní bydlení a vlastnictví bytu se raději vyhýbají? Ať tak či tak budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o svůj názor.