Na bruslích za hranice všechních dní

Kolečkové brusle

Rádi byste trochu zpevnili svůj zadeček a stehna? Dejte se na inline bruslení! S větrem v zádech vám to pojede samo. A kam vyrazit? 
Inline bruslení a inline hokej jsou krásné a efektivnívní sporty. Na bruslích si zlepšíte fyzičku, zpevníte svaly i vyčistíte mozek. Ale také si s ním zahráváte s ohněm. Nehody na bruslích bývají i fatální. Základem je kvalitní vybavení, tedy kolečkové brusle ideálně nějaké známé značky, které zkrátka můžete věřit.

Vsaďte na renomované značky

Brusle z tohoto důvodu nikdy nenakupujte v tržnici, ale v renomovaném obchodě, v němž vám při výběru bude nápomocen i odborný personál. Vaše pozornost by měla být soustředěna především na kolečka na brusle a vázání. Noha v bruslích musí perfektně sedět. Brusle nesmí být velké ani malé, zkrátka tak akorát. Ve vaší výbavě by samozřejmě neměly chybět patřičné ochranné prvky. Nikdy nevyrážejte bez ochranné přilby a chráničů loktů a kolen! Vše máte? Tak můžete vyrazit!

Vždy jezděte na rovném a nefrekventovaném povrchu

Pro bruslení na inline bruslích si vždy vyberte k tomu přizpůsobený povrch. Tedy maximálně rovný a bez jakýchkoliv prohlubní. I na tom nejrovnějším povrchu se ale vždy dívejte na cestu. Stačí malý kamínek a od nehody vás může dělit jen pár sekund.

Kam vyrazit?

Pro pražské bruslaře je ideální například Modřanská cyklostezka. Brusle si nasadíte u Mánesa a sundáte je až ve Vraném nad Vltavou. Jste z okolí Nymburka, Poděbrad či Libice nad Cidlinou? Pak zřejmě znáte snad jednu z vůbec nejfrekventovanějších in-line stezek v Polabí, jež zmíněná místa spojuje. Kvalitní stezku ovšem najdete i na Šumavě. Vede z Nové Pece do Stožce, je 15 kilometrů dlouhá a obklopena tou nejkrásnější šumavskou přírodou. Na bruslích si ovšem zajezdíte i podél jezera Lipna. Po jedenáctikilometrové trase dojedete až do Frymburka.
Cyklistických tras po republice samozřejmě najdete mnohem víc. Jejich přehled je k mání třeba na serveru Kudy z nudy. Tak šťastnou cestu!