Proč si domů pořídit myčku nádobí?

Myčka na nádobí

Každá správná domácí hospodyňka dbá na to, aby se v její domácnosti zbytečně neutrácelo. Pokud máte navíc i ekologické smýšlení, je to rozhodně pozitivní. Ušetřit se dá doma na mnoha místech. Jedním z účinných řešení je pořízení kvalitních moderních spotřebičů, které pracují s minimální spotřebou energií a vody. Typickým příkladem budiž myčka nádobí.

Možná se vám zdá, že myčka nádobí patří spíše k těm elektrospotřebičům, jež není vůbec nutné doma mít. Ale stačí si představit, jak vám může usnadnit práci. A pro mnohé je překvapivá zpráva, že se dá díky myčce ušetřit i spousta peněz.

Konec námahy

Pakliže doma nemáte myčku nádobí, je nutné všechny talíře, příbory, sklenice, hrnce a pánve mýt ručně ve dřezu. A to zabere spoustu času. Zejména v okamžiku, kdy je vaše rodina poměrně početná, takže se po každém obědu či večeři nahromadí kupa nádobí, která se prostě a jednoduše samo neumyje. Pak nezbývá nic jiného, než se pustit do drhnutí. Leckdy to zabere třeba i půl hodinu, než máte vše umyté.

V momentě, kdy je ale k dispozici kvalitní myčka nádobí, máte po starostech. Téměř veškeré nádobí do ní stačí jen vložit. Pak spustíte vhodný program a myčka vše udělá za vás. Následně už pouze nádobí vytáhnete a uložíte do skříní a zásuvek. Ušetřený čas můžete s klidným svědomím věnovat svým dětem, případně jiným domácím činnostem, jež byste museli v případě ručního mytí nádobí posunout na pozdější čas.

Úspora energií

Důležitým důvodem, proč se domácí myčka nádobí vyplatí, je fakt, že moderní přístroj zdaleka není tak náročný na spotřebu elektřiny a vody, jako tomu bývalo v minulosti. Stačí zvolit některý z produktů, které mají energetický štítek skupiny A až A+++. U těchto spotřebičů výrobci garantují nízkou spotřebu elektrické energie a vody, a to při zachování vysoké kvality umývání. Dokonce potřebují méně vody než v případě, kdy větší množství nádobí budete umývat ručně pod tekoucí vodou. Stačí jen zvolit vhodný program dle toho, kolik nádobí zrovna potřebujete umýt, případně jak intenzivně má mytí probíhat. Za celý rok se dá díky používání myčky nádobí ušetřit minimálně několik stovek korun oproti mytí nádobí v ruce.

Jaký typ myčky zvolit?

Aby spotřebič v domácnosti maximálně plnil svůj účel a zároveň nepřekážel, je dobré se zamyslet nad jeho parametry. Zvolit se dá třeba vestavěná myčka nádobí, jež se skvěle hodí v případě, že chcete využít maximum místa v kuchyni, kde by nebyl zbytečně volný prostor u zdí. Naopak volně stojící myčka nádobí se hodí tehdy, pokud máte velkou místnost a nemusíte tudíž řešit problém s tím, jak všechny spotřebiče a nábytek do kuchyně vměstnat.

Záleží také na objemu. Zde si uvědomte hlavně to, kolik osob v domácnosti žije, respektive jaké množství nádobí běžně umýváte. Pořídit se dají myčky na 8 sad nádobí, ale také daleko objemnější varianty, jež bez problémů pojmou klidně i dvojnásobné množství talířů, skleniček, hrnců či příborů.

Ke spolehlivým a energeticky šetrným elektrospotřebičům se už dlouhá léta řadí myčky nádobí značky Electrolux. Její novinkové produkty mají mnoho chytrých funkcí, které ještě vylepšují efektivitu mytí nádobí, čímž vám šetří čas i peníze.