Už se také těšíte po roce opět na led? Pořiďte si ty správné brusle

Černé hokejové brusle bauer

Když vykoukneme me z okna, uvidíme, že zase po roce se začínají o slovo hlásit zimní mrazíky. A nebude trvat dlouho, než zamrznou rybníky, vy si nazujete brusle a opět zabrouzdáte do svých dětských let. Nebo vyrazte jen na zimák – prostě užijte si zimu tak, jak byste měli a se vším všudy. Nepodceňujte ale výběr těch správných bruslí.

Zimní brusle pro muže

Možná jste také někdy slyšeli, že se těmto bruslím říká kanady. To hlavní, co mužské odlišuje od těch ženských, je fakt, že nože na mužských bruslích nemají zoubky a jsou zakulacené. Poté je odraz od ledu mnohem jednodušší a efektivnější. Nemusíte se ani bát, že vám zreznou, jelikož jsou nože vyrobeny z karbonové nebo nerezové oceli.

Pokud chcete, aby vám brusle na noze opravdu dobře držely a dopřáli jste si ten nejlepší komfort, vyberte si takové hokejové brusle, které jsou vyrobeny z termoregulačních materiálů. A hlavně dejte pozor, aby vám nohy přílišně nesvíraly, ale pevně nohu držely.

Elegantní brusle pro dámy

Takzvané zimní brusle krasobrusky jsou specifické svým lodičkovým tvarem, a hlavně zoubky v přední části nože. I tento typ nožů je vyroben ze stejné oceli, jako u mužské varianty, takže o kvalitu se bát nemusíte. Nicméně i pro ty dámy, které nejsou žádné křehotinky, nabízí trh alternativu v podobě dámských kanad. Jsou k dostání jak s botičkou ze syntetických, tedy vodoodpudivých materiálů, tak i z pravé kůže.

Na co se před nákupem zaměřit?

Samozřejmě nikdy nesmíte podcenit výběr správné velikosti. Nechcete tak skončit s otlačenými chodidly a puchýři. Brusle byste odložili do kouta a už na ně ani nepromluvili. Vždy si před nákupem nechte poradit od odborníků na brusle. A nemusíte ani chodit do kamenného obchodu. Mnoho odpovědí, a hlavně uživatelských recenzí můžete nastudovat online.

Už se také vidíte na ledové ploše?