Kombinování různých typů osvětlení v obývacím pokoji

Vyřešit správně osvětlení v obývacím pokoji může být někdy náročnější, než by se na první pohled mohlo zdát. Z toho důvodu vám přinášíme několik tipů, jak se s celou situací hravě popasovat.

Ovlivňuje nás více, než si myslíme

Častokrát si to ani neuvědomujeme, ale osvětlení má na nás mnohem větší vliv, než vůbec tušíme. Dokáže ovlivnit naši náladu, pocit únavy, ale také biologické pochody v našem organismu. Z toho důvodu je nutné volit taková svítidla, abychom se cítili co nejlépe. Obývací pokoj je místem, kde se schází rodina k trávení společných chvil, i prostorem, kde se jen tak schoulíte s knihou na gauč a relaxujete. Světlo by tím pádem mělo být co nejvíce variabilní.
Osvětlení celého interiéru nejlépe zařídí stropní svítidla. Při výběru se nezaměřujte pouze na vzhled, ale taktéž na technické parametry, protože jinak se může klidně stát, že světlo nebude dostačující a celá místnost bude působit ponurým dojmem. Bohužel i tak ve většině případů samotné stropní svítidlo nestačí a je potřeba hledat další možnosti.

Vykouzlete si příjemnou atmosféru

Jestli existuje něco, co by v žádném obývacím pokoji nemělo chybět, jsou to rozhodně stojací lampy. Žádná jiná svítidla a osvětlení nedokáží vykouzlit tu správnou intimní atmosféru, jako to umí právě šikovně zvolená lampa. V dnešní době si navíc můžete vybírat ze širokého spektra různých designů a barev. Lampa nemusí být pouze funkční objekt, ale také zajímavý dekorativní prvek.
Další možností, jak obývák ozvláštnit pomocí světla, jsou nábytková svítidla. Jedná se o menší moderní svítidla různých tvarů zapuštěná přímo do nábytku. Nejčastěji se s nimi lze setkat v kuchyni při osvětlování kuchyňské linky, avšak podsvícení skříňky pod televizí také není vůbec na škodu. Tato drobnost dodá interiéru onu pomyslnou třešničku na dortu.