Dnešní vlasové paruky vydrží sport i plavání

Vlasové paruky už dávno nejsou jen záležitostí divadel a filmů. Staly se součástí šatníku mnoha žen, a to těch, které touží po změně, i těch, jež nemají jinou možnost. Když vlasy ze zdravotních důvodů zmizí úplně, nebo bujná hříva už není taková jako dříve, je čas vybrat si paruku.

Pokud vlasový porost zmizí úplně, nezbývá nic jiného než investovat do dobré paruky. Jestliže vlasy pouze ztratily svůj objem, je možné uvažovat o tupé nebo pořídit příčesky do vlasů. Paruka je však v mnoha ohledech pohodlnější.

Paruky neomezují v aktivitách ani tvorbě účesů

Doby, kdy paruky vypadaly jako bábovky nebo koupací čepice, jsou už dávno pryč. Ty dnešní se vyrábí z prvotřídních materiálů a od pravých vlasů jsou k nerozeznání. Ony se totiž často z pravých vlasů vyrábí.

Na hlavě dokonale drží, jsou lehké, prodyšné, dá se v nich koupat, sportovat, můžete v nich zmoknout. Nikdo nic nepozná. Pro dámské paruky je zajímavý také tzv. „lace front“ materiál, který dokáže imitovat přirozený růst vlasů nad čelem. Tyto paruky umožňují česání vlasů i dozadu.

Nejdražší jsou paruky z pravých evropských vlasů

Paruky z pravých vlasů jsou pochopitelně dražší než ty syntetické. Nejvyšší cenovku mají paruky z evropských pravých vlasů, o něco levnější jsou modely vyrobené z vlasů asijských. Ceny těch nejdražších se šplhají do desítek tisíc korun, pěknou paruku však seženete i do pěti tisíc. Dospělé velikosti jsou univerzální, nejmenším jsou určeny paruky pro děti.

Jestli investovat do vlasové paruky z pravých vlasů, nebo sáhnout po syntetické, záleží zejména na tom, jak často ji budete nosit. Syntetická paruka je vhodná pro občasné nošení nebo pro dočasné nošení v délce půl roku až rok.

Na konkrétní modely i ceny se podívejte na Svet-paruk.cz. E-shop má tři kamenné pobočky v Praze, Brně a Liberci, určitě neváhejte přijít a pár modelů si vyzkoušet. Děti do 15 let mají na paruku automaticky 30% slevu.