Plnovousy frčí, nechte si je profesionálně upravit v pánském holičství

Muž s plnovousem u PC

Delší a hustší vousy vyžadují pravidelnou péči, která může být zdlouhavá a náročná. Pokud ale máte svůj plnovous rádi, víte, že je třeba se o něj starat, a dobrovolně mu svůj čas věnujete. Co ale takhle si jednou za čas dopřát pořádnou péči, kterou vám může přinést pouze pánské holičství. Uvidíte, že to prospěje nejen vašim vousům, ale odnesete si i nezapomenutelný zážitek, který si rádi brzy zopakujete.

Z běžné rutiny se holení stává zážitkem

Srovnávat pánské holičství s běžným holením v domácích podmínkách je nemyslitelné. Ve své vlastní koupelně si sice vousy umyjete, zkrátíte a upravíte, ale berete to jako nutnost. Kdežto v pánském holičství na vás čeká zážitek.

Již po otevření dveří a příchodu dovnitř na vás dýchne neopakovatelná atmosféra. Pohodlná kožená křesla, parta dobře vypadajících profesionálů, příjemná hudba a nálada, blížící se dobám před mnoha lety, kdy byla pánská holičství tradiční záležitostí.

I samotný akt holení je více než povinností chlapským rituálem. Skládá se totiž z několika kroků. V zapomenutí upadne zarudlá a podrážděná pokožka, s níž normálně bojujete po každém holení. Ještě předtím, než přijdou na řadu ostré nástroje, si totiž užijete napářku, která zklidní vaši pokožku a pod horkým ručníkem změkčí vaše vousy. Navíc zajistí, že efekt hladkého oholení vám vydrží o dva až tři dny déle, než jste byli zvyklí.

Tradiční holení břitvou

Samotné holení probíhá ručně za pomoci ostré břitvy. Zde není čeho se obávat, břitvu vedou ruce zkušených profesionálů. Z hlediska hygieny se jedná o stoprocentně nezávadný akt, veškeré nástroje podléhají pečlivé dezinfekci. Dočkáte se i péče po holení, chladný ručník vám zklidní podrážděnou pokožku a po rudém zabarvení nebude po chvíli ani stopy.

Moderní či tradiční sestřih? Nechte si poradit

Kromě holení vousů se pánské holičství zaobírá také úpravou kontur a obočí. Do parády si může vzít také váš účes. Vlasy vám zastřihnou a upraví podle vašich představ a zvyklostí. Pokud si nejste jistí, co se k vašemu vzhledu a stylu oblékání nejlépe hodí, nebo toužíte po změně, váš holič vám rád poradí a probere s vámi dostupné možnosti.

Od teď si budete návštěvu holičství už jen užívat

Moderní pánská holičství ale nejsou pouze o úpravě vlasů a vousů. Jejich největší předností je atmosféra, která tyto akty doprovází. Holení a stříhání si užijete v pohodlném koženém křesle, při příjemném povídání a za společnosti skleničky kvalitní whiskey, dobrého rumu nebo osvěžujícího piva, které vám pomohou uvolnit se a doplní atmosféru celého holičství.

První návštěva barber shopu, jak se tato novodobá pánská holičství také nazývají, je pro každého zákazníka velkým zážitkem. Každý, kdo holičství opustí, říká, že je to zkušenost, kterou by měl jednou za čas vyzkoušet každý muž. Velice snadno si na tuto chvilku, kterou máte pouze pro sebe, zvyknete a ojedinělý zážitek rádi změníte v pravidelné navštěvování. Už vám nebude stačit se jednou za čas oholit v koupelně před zrcadlem. Stejně jako jsou vaše drahé polovičky zvyklé chodit ke svým kadeřníkům, vy si budete užívat služeb svého barberu shopu.

Poukázka do pánského holičství jako ideální dárek

Bohužel, stále spousta mužů otálí s první návštěvou moderního pánského holičství. Mají strach z něčeho neznámého a netuší, jestli je tato služba zaujme. Pokud někoho takového ve svém okolí máte, pro jeho vlastní dobro mu nedejte na výběr, při nejbližší příležitosti jej obdaruje voucherem do barber shopu a uvidíte, že až si příjemné holení klasickou břitvou vyzkouší, bude vám ještě dlouho vděčný.