Plastová okna nejsou jedinou možností, existují i jiné materiály

Okna ze dřeva

Plastová okna nejsou jedinou možností, existují i jiné materiály

Pokud plánujete výměnu stávajících oken, protože jsou nevyhovující svými tepelněizolačními vlastnostmi, potom byste měli vědět, že nejsou k dostání pouze plastová okna. Současný trh je mnohem rozmanitější, stačí se jen porozhlédnout. Ještě jsou k dispozici okna dřevěná, hliníková a špaletová. V následujících řádcích vám prozradíme jejich vlastnosti.

Plastová okna

Pravděpodobně nám dáte za pravdu, že právě plastová okna jsou nejžádanější. Vyznačují se zpravidla perfektní tepelnou a zvukovou izolací. Zaznamenali jste velké tepelné ztráty během topné sezóny? V takovém případě se určitě vyplatí investovat do plastové alternativy, která slibuje výrazné tepelné úspory. U plastových oken si navíc můžete vybrat z pestré škály dekorů, nemusíte zůstávat u klasické bílé.

Dřevěná okna

Jestliže nedáte dopustit na tradiční přírodní materiál, dřevěná okna vyrobená z ryze českého dřeva si doslova zamilujete. Působí elegantně. Dávejte si však pozor na to, aby dodavatel mořil dřevo i v místě uzavřených spojů.

Hliníková okna

V posledních několika letech se do popředí prodírají hliníková okna, která disponují vícekomorovými hliníkovými profily. Používají se hlavně v případě velkých prosklených ploch, zapadají úžasně do novostaveb. Sice jsou hliníková okna o něco dražší než výše uvedené varianty, ovšem na druhou stranu slibují dlouhou životnost.

Špaletová okna

Jestliže bydlíte v historickém objektu, nemůžete provádět žádné výrazné úpravy bez souhlasu památkářů. Většinou se namísto plastových a dřevěných oken používají u historických staveb špaletová okna. Nejenže odpovídají standardům, které vyžadují památkáři, ale také mají tato okna dobré izolační vlastnosti.

Jestliže jste se tedy rozhodli pro investici do nových oken, oslovte specialistu, jenž se vám o jejich dodání postará.