Nebojte se změny dodavatele energií a ušetřete

Proč měnit dodavatele energií?

Každý rok za energie zaplatíme nemalé částky a příležitosti, jak ušetřit jsou více než vítané. Jednou z variant, jak trochu ušetřit rodinnému rozpočtu, je výměna dodavatele energie. Existuje jich totiž více a zdaleka nemají stejné ceny. Jak to funguje? Více se dozvíte v článku, kde se dá vybrat nejlevnější elektřina.

Snižte částky na svých účtech za energie

Zkuste se podívat na to, kolik platíte za elektřinu a plyn. Na účtech najdete informaci o jednotkové ceně, která je důležitá pro porovnání s nabídkami jiných dodavatelů. Levná elektřina může znamenat roční úsporu až několik stovek nebo tisíců korun, což se rozhodně počítá. Podobně si najdete i levný plyn obzvlášť v případě, kdy ho využíváte pro vytápění.

Změna dodavatele je snadná

A jak si poradit se změnou dodavatele energie? Dobrou zprávou je, že sami se staráte pouze o hledání nového dodavatele. Jakmile si vyberete lepší nabídku, stačí vyplnit kontaktní formulář a zaslat vaše stávající vyúčtování. Získáte konkrétní nabídku, jestli vám přijde výhodná, nebo ne. Pokud se rozhodnete, že chcete nového dodavatele, stačí podepsat smlouvu s plnou mocí a dále nemusíte nic řešit. O převod a vyřešení dokumentů u starého dodavatele se postará nová společnost. Vyhnete se tedy zdlouhavému papírování a rovnou se můžete těšit na levnější vyúčtování. Pro více informací navštivte stránku https://www.epet.cz/.

Důvodem není pouze cena

U velkých poskytovatelů energie se můžete setkat s poměrně složitějším řešením problémů a horším zákaznickým servisem. I to může být důvod pro změny a nižší cena je následně už jen příjemným bonusem. Předtím, než svěříte dodávky energie nové společnosti, prohlédněte si jejich stránky a podívejte se na zkušenosti jiných klientů. Nejlépe tak zjistíte, jestli to skutečně funguje tak, jak popisuje webová prezentace daného dodavatele.