Pečujte o své oči s vhodnými doplňky stravy

I oči stejně jako jiný orgán v těle vyžadují náležitou péči. Poradíme vám jakou.

Oči bohužel často přetěžujeme. Nesvědčí jim dlouhé vysedávání u počítače, vysušený vzduch, ale i časné stmívání. A ty to dávají náležitě najevo. Zarudnutím, vysycháním, slzením. Naštěstí existují způsoby, jak jim ulevit.

Pozor na vysoký jas a ostré světlo

Očím nesvědčí dlouhé vysedávání u monitorů počítačů i nadměrné vystavení se modrému světlu z monitorů počítačů, tabletů a mobilních telefonů. Obzvláště škodlivý je vysoký jas a ostré světlo. Proto si například jas monitoru svého počítače o nějaký ten stupeň ztlumte. Obezřetní však buďte i s ostrým světlem lampy na pracovním stole. Ta by nikdy neměla být ostřejší než monitor počítače.

Nehrbte se, ani si oči nemněte!

Problémy se zrakem ovšem k překvapení mnohých mohou způsobovat i nahrbená záda. Proto při práci pokud možno seďte rovně. Na pozoru byste však měli být i před mnutím očí rukama. Obzvláště pokud jste se prsty před tím dotýkali klávesnice počítače. Ta totiž bývá přímo semeništěm bakterií a virů, které si tak snadno přenesete do oka, a tím přímo do útrob organismu.

Vsaďte na správné přírodní produkty

Zrak však pozitivně ovlivňují i vitamíny, minerály a další důležité látky. Především se jedná o provitamín A obsažený v mrkvi a flavonoidy v borůvkách, které dokonce oči ochraňují před šedým zákalem. Z bylinek lze doporučit světlík lékařský, který podporuje funkci sítnice a celkově přispívá k lepšímu vidění unavených očí. Tato bylinka je zastoupena například v přípravku Betavid se světlíkem lékařským, který najdete v portfoliu společnosti Naturvita, která se specializuje na výrobu kvalitních přípravků pro zdraví a krásu. Konkrétně tento přípravek seženete například na internetové lékárně gigalekarna.cz.