Harmonická ložnice? Víme, jak na ni!

Ložnice je jednou z nejdůležitějších místností v domě. Místností, která nám poskytuje útočiště. Dobíjíme v ní energii, odpočíváme a relaxujeme. S tímto vědomím přistupujte i k jejímu zařizování.

Ložnice je místností, v níž se primárně věnujeme odpočinku. Proto by měla být klidná a harmonická. Co se samotného designérského řešení týče, tak se jedná o místnost, která neskýtá příliš prostoru pro fantazii. Postel většinou bývá přisunuta čelem ke zdi na delší straně místnosti a po jejích stranách často stojí noční stolky s lampičkami. Prostornější ložnice ještě pojmou komodu, šatní skříň či toaletní stolek.

Nábytek ložnice

Jednotlivé komponenty do ložnice můžete pořizovat zvlášť, nebo si je můžete koupit v setu. Výhodou ložnicových sestav je, že jednotlivé kusy nábytku spolu perfektně ladí. Postel s nočními stolky, komodou i šatní skříní. Takové ložnicové sestavy vám ušetří výdaj za interiérového designéra. Ty, které najdete na odkazu ložnice sestavy tedy určitě.

Jak na rozmístění nábytku

Z designérského hlediska je ložnice místností vybízející k symetrickým řešením. Osa symetrie prochází středem postele a na každé straně se nacházejí totožné, nebo alespoň podobné prvky. V ložnici také myslete na průchody. Vzdálenost mezi postelí a stěnou by například neměla být menší než sedmdesát centimetrů.

Zaměřeno na barvy

Co se barev týče, ložnicím by měly dominovat uklidňující tlumené odstíny. Výmalbu doporučujeme béžovou, jemně zelenou, lehce fialovou či starorůžovou. Vyvarujte se tónů agresivních, jako jsou sytě zelená, oranžová a červená.

Jaký koberec?

Pokud byste si měli vybrat dvě místnosti, do nichž položit koberec, spolu s dětským pokojem se jedná o ložnici. Dopřejte jí (a i sobě) koberec měkký, hřejivý a příjemný na dotek. Správnou volbou bude i koberec s vysokým chlupem. Velké oblibě se mezi uživateli těší například husté shaggy koberce, které se vyrábějí z velmi kvalitních materiálů, jako jsou polyester, vlna či polypropylen.