Otoky nohou jsou nepříjemné. Pomůže s nimi kaštan Jírovec maďal

Máte pocit, že jste ztloustli, nebo se vám zvětšují nohy? S největší pravděpodobností vám pouze natékají nohy. Tento nepříjemný problém však může mít i negativní vliv na naše zdraví. Je zapotřebí s ním něco dělat.

Oteklé nohy umí potrápit

Přesná statistika z ordinací neexistuje, ale podle různých studií postihují otoky nohou až 85 % populace. Částečně oteklé nohy zažil určitě již každý z nás. Stačí, že je venku více teplo a kdo si v autě či v autobusu na chvíli vyzuje botu, může zjistit, že zpátky se mu ji již obout nepodaří. Na tento nepříjemný problém si musíme dávat pozor.

Nateklé dolní končetiny nám však umí způsobit i samotná nevhodná obuv. Otoky se objevují u lidí s nadváhou, se sedavým zaměstnáním, s nedostatkem pohybu, ale rovněž v případech opačných, kde nohy nadměrně přetěžujeme. Často se otoky nohou objevují v těhotenství. Typickým zdravotním problémem, který způsobí otékání končetin, jsou potíže se srdcem, nedostatečná funkce jater a též ledvin.

Proč nad oteklými končetinami nemávnout pouze rukou?

Jednak mohou být příznakem některého ze závažných onemocnění, samy rovněž dovedou různé problémy navodit. Neřešit tento problém znamená otevřít dveře křečovým žilám, vbočeným palcům i spadlým klenbám. Tohle vše dokážou neléčené otoky nohou způsobit.

TIP: Kaštan Jírovec maďal je již po staletí doporučován jako pomocník na otoky nohou. Optimální je jej užívat v kombinaci s vitaminem C. Jako doplněk stravy jej vyrábí společnost Naturvita. Firma specializovaná na oblast krásy a zdraví nabízí doplňky stravy, vitamíny, minerály a přírodní produkty.

Biosil plus
Biosil plus

Vyhrajte boj nad otoky nohou

Proti otokům funguje zejména prevence. Důležitý je správný výběr obuvi. Obuv nesmí být těsnou a nevhodné jsou vysoké podpatky. Noha by se v botě rovněž neměla přehřívat, takže musí dýchat. Rozhodně je plus aktivní životní styl. Denně svižná procházka, běh, jízda na kole a plavání – to jsou ty nejlepší pohybové aktivity proti otokům nohou. Účinným bývá nohy otužovat střídavým sprchováním teplou a studenou vodou. A vhodné je rovněž užívat doplňky stravy s obsahem přírodních složek fungujících proti otokům – ať již přímo, nebo zprostředkovaně. Doplněk stravy Kaštan – Jírovec plus od Naturvita prodává Gigalekarna.cz.

TIP: Trápí vás problémy s kvalitou vlasů či s jejich padáním? Vyzkoušejte osvědčený Biosil.