Bambusové rolety umí nabídnout přírodní stínění

bambusový les

Přichází léto a s ním je zapotřebí vyřešit stínění oken. V novém domě nám může chybět, u rekonstruovaného bydlení jsme se třeba ještě nerozhodli, co zvolit. A naše stávající bydlení by si možná zasloužilo nějakou změnu, například do poněkud přírodnějšího stylu. Ideální volbou mohou být bambusové rolety.

Typů stínění dnes existuje mnoho. Kdo však preferuje přírodní materiály, toho hned tak nějaké neuspokojí. Stínění před ostrým jarním a letním sluníčkem i před nežádanými pohledy sousedů potřebujeme pro okna, prosklené dveře teras, balkonů a francouzských oken, ale často i jako stínění pergoly. Mnozí z nás milují přírodní materiály. Avšak často i zdánlivě dřevěné žaluzie nakonec ze dřeva nejsou, a pokud jsou, mohou na nás působit příliš stroze. Skvělý design nám nabídnou bambusové rolety. Ty vypadají přírodně, stylově přitom doplní jakýkoliv typ interiéru. Hodí se do moderních bytů i tradičních domů, atmosféru nezkazí ani na chalupách. Bambus je krásný, funkční, a lze si jej pořídit ve více barevných variantách.

Bambusové rolety mohou mít mnoho podob

Vzhled bambusové rolety je vždy velice přírodní, a to přestože se mění její odstíny od světlé přírodní, přes světle hnědou, višňovou až po tmavě hnědou. Pokud si pořizujete bambusové rolety na míru od VESARDI.cz, máte možnost si zvolit venkovní bambusové rolety, zatemňovací rolety i bambusové rolety do pergol v různých velikostech i ve zmíněných odstínech. Bambus je extrémně odolný materiál, pevný, a tedy odolává mechanickému poškození, ale též povětrnostním vlivům.

Okenní rolety z bambusu, které si namontujete svépomocí

Bambusové rolety se vyrábí z bambusových prutů a jsou velice snadno montovatelné svépomocí bez vrtání pomocí upínacích háčků. Nepotřebujete vrtat do zdi ani do okna. Jednoduše je pověsíte na předpřipravené konzolky. Ani mechanismus vytahování není nijak komplikovaný. Je odolný, nemá se na něm co pokazit a působí opět velice přírodně. Mezi bambusovým pruty rolety jsou přirozené drobné škvíry, které skvěle rozptylují drobné světlo, jež přes roletu do místnosti proniká. Díky tomu nebude v místnosti nepřirozená tma, naopak. Paprsky světla budou v místnosti vytvářet nádherné scenérie, které si zamilujete a dotvoří váš domov.

Bambusové rolety jsou rovněž vašim příspěvkem ekologii

Bambus je považován za jeden z nejekologičtějších materiálů dneška. Žádné bavlněné závěsy, hliníkové žaluzie, a už vůbec ne plasty či tkaniny z umělých vláken, bambus v ohleduplnosti k přírodě nepředčí. Bambus roste na půdách, kde nejde pěstovat jiné zemědělské plodiny. Z tohoto důvodu nezabírá drahou zemědělskou půdu. Na rozdíl od bavlníku, který k pěstování potřebuje obrovské množství vody a pesticidů, je bambus přirozené odolný vůči škůdcům a nepotřebuje umělé zavlažování. Na jednom místě je navíc možné bambus pěstovat léta, a to bez nutnosti neustále nové výsadby. Po seřezání prostě opět vyroste ze stejné rostliny.