Orientační systémy a jejich uplatnění uvnitř budov

V administrativních budovách i průmyslových objektech nacházejí orientační systémy široké uplatnění, zejména pokud se jedná o rozlehlou nemovitost o několika patrech. Pokud do vaší společnosti přijdou zákazníci, hosté, obchodní zástupci či noví zaměstnanci, je velice důležité, aby se neztratili a zamířili tam, kam potřebují. Právě pro takové případy slouží orientační systémy, které nastolí jak v interiéru, tak i exteriéru přehlednost.

Pokud se řekne orientační systém, každý si představí něco jiného. Zatímco někoho napadne mapa, jiného zase cedulky a ukazatele. Orientační systémy skutečně obsahují různé informační tabule, cedule, ukazatele a prostě jakékoliv značky, které pomáhají k orientaci člověka v neznámém prostředí. Velice důležité je, aby návštěvník našel i nejmenší kancelář v nejvyšším patře budovy snadno a rychle.

Co všechno orientační systémy umožňují?

U hlavního vstupu do komerční budovy by se měla nacházet velká orientační tabule, jež poskytne informace o tom, co se v jednotlivých patrech nachází. Stejně tak nesmíte zapomenout na patrové tabule, jejichž úkolem je ukázat rozmístění jednotlivých místností a kanceláři v každém patře. Člověk tak přesně ví, na kterou stranu chodby zamířit, aby našel správné dveře. Orientační systémy se však zaměřují i na detaily, jako jsou dveřní tabulky, na nichž jsou vždy informace o tom, kdo v dané kanceláři působí.

V neposlední řadě mezi orientační systém budov patří značky pro únikové východy a evakuační plány, které zase naopak zvyšují i bezpečnost uvnitř objektu.

Buďte originální a nechejte si navrhnout vlastní orientační systém

I v natolik specifické oblasti, jako jsou orientační systémy, se fantazii meze nekladou. Pokud máte zvláštní požadavky na vzhled či materiál, žádný problém, protože se dají vyrobit cedule a tabulky na vaše přání.

Jedním ze specialistů, jenž se na orientační systém orientuje, je společnost Prost. Zabývá se jak výrobou, tak i instalací těchto systémů, a to už dlouhá léta, takže vám může nabídnout vskutku letité zkušenosti. V portfoliu produktů najdete orientační systémy z hliníkového profilu, plexiskel, nerezu i dalších materiálů. Co se grafiky týče, ta je prováděna za pomoci polepení výřezem z fólií či gravírováním.

Společnost Prost zhotovuje také světelné panely pro orientaci, které mimo jiné zvýší viditelnost vaší pobočky, kanceláře i obchodu. Postará se o kompletní montáž orientačních systémů, tudíž se nemusíte vůbec o nic starat.

Přímo na stránkách profesionála Prost najdete také reference. Podívejte se tedy, jaké zakázky už realizoval a jak vypadal výsledek. Budete nadmíru spokojeni po všech stránkách, tedy nejen s kvalitou vyhotovení, ale i cenovou politikou.