Obývací pokoj bez obývací stěny? Žádný problém

Moderní obývací pokoj

Chcete se v zařízení svého obývacího pokoje trochu odlišit od ostatních, bořit zažité konvence a ukázat, že všechno jde i jinak než obvyklým způsobem? Pak byste mohli zkusit zařídit svůj obývák bez obývací stěny. Mnozí tvrdí, že bez ní je jako ryba bez vody, ale skutečnost je jiná. Možná budete z tohoto řešení nadšení i vy.

Jak jste si pravděpodobně již všimli, obývací stěny se pod vlivem minimalismu stále zmenšují. Zatímco za dob našich babiček byly moderní sestavy od podlahy až ke stropu, dneska jsou trendy zejména nízké skříňky a jednoduché poličky. Třeba je jen otázkou času, kdy obývací sestavy zmizí úplně.

Stěnu musíte nahradit jiným výrazným prvkem

Obývací stěna bývá obvykle jedním z nejvýraznějších prvků místnosti, takže pokud se jí chcete vzdát, budete muset upoutat pozornost něčím jiným. Fantazii se meze nekladou. Středobodem pokoje může být velká televize zavěšená na stěně, krb či pohovka ve výrazném odstínu. Prostě a jednoduše si musíte najít něco, co bude určovat styl místnosti.

Úložný prostor do obýváku
Obýváková stěna za skvělou cenu

Vyřešte úložný prostor

Největším problémem, s nímž se bez obývací stěny budete potýkat, je nedostatek úložného prostoru. Do skříní od podlahy až ke stropu se toho vešlo spoustu. Chcete-li je aspoň trochu nahradit, pořiďte si nízkou komodu, nebo police. Velmi pěkně vypadají otevřené police, do nichž lze rovnat třeba knihy. Vaši potíž by mohly vyřešit i televizní stolky. Obecně je dobré skříňku umístit pod televizi. Co jiného byste pod ni dali? A nechat prostor pod obrazovkou volný vypadá zvláštně.

úložný prostor na knihy
Netradiční police na knihy

Zakryjte zdi

Možná vám bude připadat, že zdi jsou bez obývací stěny příliš prázdné. Jestliže vám to bude vadit, pořiďte si pěkný obraz nebo v poslední době tolik oblíbené samolepky na zeď. Vhodnou volbou jsou také různé netradiční police a poličky.

Zařídit si obývací pokoj bez obývací stěny chce trochu odvahy, ale vězte, že nakonec budete spokojení. Experimenty k moderním interiérům patří.

Napsat komentář